5200 будинків Харкова пошкоджені внаслідок річної російської агресії. 450 мають значні пошкодження, 49 будинків планують знести.

Фахівці продовжують обстежувати будинки, які пошкодили російські снаряди, розповів перший заступник директора департаменту житлово-комунального господарства Олексій Богач.

"У нас є три ступені обстеження. Перший — технічний огляд балансоутримувачем та інженерним складом. Якщо будівля змінила властивості, то ми робимо детальні обстеження. Після детального обстеження, коли ми розуміємо, що там була пожежа, що є деформація, що відсутні конструктиви, то ми вже проводимо третю, інструментальну, експертизу", — каже Богач.

Експертиза триває від двох до чотирьох місяців, розповідає Богач: "Вона виконується вже за участі інститутів, за участі фірм, які можуть проводити цю роботу. Таких фірм, які працюють з містом, зараз 15".

Читайте також: У Циркунах збирають модульні будинки для людей, які втратили житло внаслідок обстрілів РФ

Іноді відновити будинок дорожче, аніж збудувати новий, говорить Богач.

"У нас немає остаточної цифри, що ми будемо зносити. Наприклад, є будинок, який зберіг несущі властивості. Тепер ми будемо робити проєктне рішення та виробляти кошторис. Коли ми зрозуміємо, що цей кошторис коштує дешевше чи дорожче, аніж побудувати новий, тоді буде прийнято рішення працювати з цим будинком чи будувати новий", — розповідає Богач.

Одна з експертиз пошкодженого будинку вартувала 300 000 грн, сказав Богач.

"У тому році у нас реанімовано близько 200 будинків, це капітальний, текучий ремонт. Цього року проводяться роботи більш ніж на 50 будинках. Далі робимо експертизи, робимо проєкти, будуть гратися тендера та будемо відновлювати", — каже Богач.

Читайте також: Волонтери "Харківської армії відновлення" закрили вікна у 50 школах

За словами Богача, торік у Харкові засклили близько 75 000 вікон та інших скляних поверхонь, це близько 150 кв.м: "Це не дуже просто, бо потрібно і в область, і в інші області їздити. Для того, щоб стати в цю чергу, люди пишуть заяву, усе вносимо до бази".

Що відомо 21 550 об'єктів Харківської області частково або повністю зруйновані внаслідок російської агресії.

Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube

Джерело