Про це повідомляє уряд Канади.

Канада продовжила дію програми спрощеного в’їзду для українців CUAET

Про продовження програми CUAET оголосив Шон Фрейзер, міністр у справах імміграції, біженців та громадянства.

Це означає що:

Українці та члени їхніх сімей зможуть до 15 липня 2023 року безплатно подавати документи на отримання візи CUAET;
Будь-хто, хто має візу CUAET, матиме змогу поїхати до Канади до 31 березня 2024 року відповідно до спеціальних заходів;
Власники CUAET, які вже перебувають у Канаді, матимуть змогу до 31 березня 2024 року безплатно продовжити або змінити свій тимчасовий статус за допомогою цих заходів.
Для українців та членів їхніх сімей після прибуття будуть доступними послуги з поселення. Окрім того, після прибуття до Канади українці зможуть скористатися одноразовою тимчасовою фінансовою підтримкою та доступом до екстреного житла на термін до 2 тижнів, якщо це буде необхідно.

“Ми як і раніше віддані допомозі тим, хто тікає від незаконного та невиправданого вторгнення Росії в Україну. Ми продовжуємо працювати над тим, щоб надати українцям тимчасовий безпечний притулок і життєво важливі послуги та підтримку, необхідні для процвітання в громадах по всій Канаді. Канада продовжуватиме підтримувати народ України, включаючи тих, хто був змушений тікати від безглуздого вторгнення Росії”, – зазначив Шон Фрейзер

Після 15 липня 2023 року українці, які бажають приїхати до Канади з-за кордону, все ще зможуть подати заяву на отримання візи або дозволу на роботу чи навчання через інші наявні програми тимчасового проживання, але вони підлягатимуть оплаті та стандартним вимогам.

Довідка. Програма Канадсько-Українського дозволу на екстрений виїзд (CUAET) запущена в березні 2022 року для підтримки українців, які постраждали від російського вторгнення. Вона надає українцям та їхнім найближчим родичам будь-якої національності можливість залишитися в Канаді як тимчасові резиденти на термін до 3 років. Вони також мають право на безплатний відкритий дозвіл на роботу або дозвіл на навчання, що дає їм змогу влаштуватися на роботу майже до будь-якого канадського роботодавця або зареєструватися в освітній програмі в Канаді.

CUAET надає гостьову візу (Visitor Visa) для тимчасового перебування українців у Канаді, яка звільнена від зборів, дійсна протягом 10 років або до закінчення терміну дії паспорта, дозволяє в’їзд та виїзд в/з Канади, обробляється в пріоритеті, дає змогу одночасно подати заявку на отримання дозволу на роботу.

Джерело