Сьогодні, 21 березня, Україна домовилася з Міжнародним валютним фондом про чотирирічний пакет фінансування. Про це повідомила пресслужба МВФ.

Як зазначається, МВФ досяг угоди з Україною щодо чотирирічного пакету фінансування сумою приблизно $15,6 млрд. Угода стала результатом місяців переговорів між представниками МВФ та українською владою.

Домовленість має затвердити Виконавча рада МВФ, розгляд якої очікується найближчими тижнями.

Україна і МВФ погодили програму фінансування на $15 млрд: подробиці

Програма була розроблена відповідно до нової політики Фонду щодо кредитування в умовах виключно високої невизначеності. Як очікується, донори, включно з G7 та ЄС, нададуть надійні фінансові гарантії.

Цілями програми є підтримка економічної та фінансової стабільності, відновлення боргової стійкості та підтримка відновлення України на шляху до вступу в ЄС у післявоєнний період.

Програма реалізуватиметься у два етапи, зважаючи на винятково високу невизначеність.

Перша фаза, яка триватиме перші 12-18 місяців, має зміцнити фіскальну, цінову та фінансову стабільність за рахунок підтримки мобілізації доходів, відмови від грошового фінансування та чисте позитивне фінансування від внутрішніх боргових ринків, а також сприяння довгостроковій фінансовій стабільності, у тому числі шляхом підготовки більш глибокої оцінки стану банківського сектора.

На другому етапі акцент зміститься на ширші реформи для зміцнення макроекономічної стабільності, підтримки відновлення та якнайшвидшої реконструкції, а також підвищення стійкості, у тому числі у контексті цілей вступу України до ЄС.

Планується, що на другому етапі Україна повернеться до довоєнних політичних засад, включно з гнучким обмінним курсом та режимом таргетування інфляції. Крім того, податково-бюджетну політику буде зосереджено на найважливіших структурних реформах поряд із впровадженням реформ управління державними інвестиціями для підтримки повоєнного відновлення.

До слова, наприкінці лютого президент України Володимир Зеленський у Києві зустрівся з директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною Георгієвою.

Джерело