Прифронтове село Преображенка розташоване зовсім поруч з "міцним горішком" Оріховом Запорізької області й так само потерпає від постійних обстрілами з боку російських військ. Армія РФ використовує міномети, гради, урагани, артилерію та авіацію.

Кореспонденти Суспільного потрапили до Преображенки разом з волонтерами, що допомагають виживати місцевим жителям.

За гуманітарною допомогою прийшла мешканка села Преображенка Тетяна Смарагдова. Жінка розповіла що по Преображенці російські військові гатять майже щодня:

" Багато розбитих хат і тут і в Оріхові. В нас вікна побиті ми позакривали, криша побита – позакривали. Виживаємо, свекруха в мене на руках 87 років, лежача. Так би може вже і поїхали..."

Людмила Святська, теж прийшла за допомогою. Розповіла, що у Преображенці мешкає зі своїм чоловіком:

"Кожного дня стріляють... Страшно дуже. Прилітало і до нашого подвір’я, рознесло сарай з дровами та дах. Димар розбило, шифер. Збирала по всій вулиці, по сусідах з мішком. Кожного дня чекаємо на перемогу і дякуємо нашим військовим, що захищають нас від тараканів, які лізуть з усіх сторін."

Попри все жінка не втрачає оптимізму:

"Так наче і не погано, якби не стріляли..."

Секретарка Преображенської громади Наталія Осіпова розповіла Суспільному, що до повномасштабної війни у селі мешкало 5 500 людей, наразі залишилося близько 2 500 людей.

"Газу не має, світло частково. Електрики ремонтують, але часто перебивають. Без води питної. Завозимо, тому що не має можливості зі свердловин дістати. Всі гуртуємося, тримаємося та чекаємо на перемогу"

За словами посадовиці, виживають завдяки допомозі волонтерів, які привозять продукти харчування та медикаменти.

Волонтер Дмитро Матюхін розповідає, що цього разу привезли мешканцям Преображенки харчові набори:

"Вони складаються з нехитрих речей: це крупи, консерви:м’ясні, рибні, також картопля. Зараз весна, люди можуть не тільки приготувати собі щось, але й посадити. Ми ж всі віримо у перемогу, сподіваємося на врожай!"

Читайте також

За минулу добу військові РФ обстріляли 17 населених пунктів на Запоріжжі

На Запоріжжі суд відкрив провадження про розірвання договору оренди водного об’єкта вартістю понад 3 мільйона гривень

Армія РФ обстріляла Кам'янське на Запоріжжі. Є загиблі

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

Джерело