Як працюватиме "еАкциз", який планують запровадити в Україні Мінцифри.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, що уже багато років у країні існує значний тіньовий ринок алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Через відсутність прозорого механізму контролю за обігом підакцизних товарів держава недоотримує податки, а люди отримують підроблену та контрафактну продукцію.

Українці самі зможуть перевірити оригінал чи підробку тримають в руках: як працюватиме новий сервіс

Українці самі зможуть перевірити оригінал чи підробку тримають в руках: як працюватиме новий сервіс

Федоров зазначає, що було зафіксовано продаж понад 50 000 пляшок алкогольних напоїв з однією і тією ж акцизною маркою. Це говорить про те, що 49 999 разів люди купували "палену" горілку або що кошти з продажів не йшли в бюджет.

Також, за словами міністра, в Україні існує ринок підроблених паперових акцизних марок, які надходять з Китаю та Туреччини. Продукція з підробленими марками реалізується через офіційні мережі збуту в Україні.

Ми створюємо унікальну для ринку України електронну систему. З одного боку, вона враховує принципи Європейських директив, а з іншого – потреби і проблеми українського ринку. За основу взяли європейську систему Tobacco track and trace system, яка діє в ЄС з 2019 року, – пише Федоров.

Запровадження еАкцизу ускладнить продаж продукції з підробленими акцизними марками у магазинах. Після запуску такої системи кожен споживач, зчитавши код на продукції через Дію, зможе перевірити алкоголь та цигарки і визначити, перед ним оригінальний продукт чи підробка.

Джерело