Призначення субсидії було переведено на Пенсійний фонд, через екстериторіальний принцип роботу ПФУ.

Заступниця міністра соціальної політики Дар'я Марчачк пояснила, чому перевели функції соцзахисту до Пенсійного Фонду. 

Чи не

Чи не

За словами Марчак, здебільшого призначення субсидій відбувалися за територіальними принципами, тобто в конкретному УСЗНі у якому проживає людина, треба було приносити паперові документи. Але через війну та вимушену міграцію та виїзд за кордон, стикнулися з проблемою, що люди губили документи або не могли принести їх до Управляння соцзахистом. 

Надання ПФУ функцій призначення субсидій та виплат лікарняних, розв'язувало проблему паперових документів, та залежності від того регіону в якому людина проживає.

Пенсійний фонд на відміну від УСЗНів, має екстериторіальний принцип роботи, тобто у якому регіоні ти проживаєш неважливо, документи приносити не треба, оскільки в ПФУ відпрацьований обмін даними з іншими державними реєстрами, і багато документів підтягується у цифровому вигляді онлайн.

Колишній міністр соціальної політики Андрій Рева не погодився з таким положенням та заявив, що для тієї людини, яка виїхала з Харкова та не споживає комунальні платежі не потрібні харківські документи. Адже їй не мають надходити комунальні нарахування, і, відповідно, вона за тією адресою не має отримувати субсидію. Тому важливо подати документи за місцем фактичного проживання, та отримання допомоги.

Однак Дар'я Марчак не погодилася, заявивши, що на старі адреси так само приходять нарахування централізованого опалення тощо. А Рева пропонує усім ВПО звертатися з документами до відділів УСЗН. 

Джерело