У пресслужбі "Регіональної газової компанії" повідомили, що в Україні було розроблено "розумні" лічильники природного газу.

Їх планують встановлювати в новобудовах, оскільки вони мають зручну смарт-систему, яка дозволяє автоматично зберігати дані про споживання газу та передавати їх до газорозподільної компанії.

Українців готують до

Українців готують до

Ці прилади складаються з мембранного лічильника та вбудованого в корпус смарт-модуля з модемом. Першу партію лічильників, що складається з 16 тисяч пристроїв, буде випущено з початку цього року.

Одне важливе доповнення, що фахівці планують змінювати старі прилади обліку, які не пройшли перевірку, на нові та абсолютно безкоштовно. Однак це буде можливим лише тоді, коли НКРЕКУ виділить на це кошти.

"Нові лічильники встановлюватимуться як у рамках інвестиційної програми, так і призначатимуться для комерційних продажів. Нова установка – це зазвичай забудовники", - йдеться на сайті.

Українців готують до

Із понад 10 мільйонів газових лічильників в Україні, лише мала частина з них мають смарт-системи. Через це споживачам і потрібно щомісяця самостійно передавати показники.

Щодо старих будинків - жодної інформації щодо заміни обладнання на нове не повідомляється.

Джерело