На облаштування пекарні в селі Дмитрівка Кропивницької громади витратили 75 тисяч доларів програми DOBRE. Про це розповів експерт з місцевого економічного розвитку програми DOBRE Віталій Юрків. За його словами, ці гроші пішли на обладнання для замішування й розділки тіста та підготовки хлібобулочних виробів до випічки. Відремонтували приміщення коштом кооперативу. Його створили місцеві жителі для цього проєкту.

У кооператив об’єднались чотири місцеві фермерські господарства, які вирощують зерно, говорить Віталій Юрків. "Сам кооператив додав орієнтовно 90 тисяч доларів. За ці гроші підготував приміщення, зробив ремонт, поєднав всі комунікації. Зараз завершує сертифікацію й дозвільну систему для того, щоб успішно працювати на ринку".

Пекарню в селі Дмитрівка відкрили вперше за 30 років, говорить авторка проєкту Галина Кущова. Вона – вихователька в дитсадку з 10-річним досвідом роботи, її чоловік Олександр Кущовий – фермер. "Ми довго розмовляли з чоловіком. Він сказав, що хоче відкрити додаткову справу, оскільки у нас є зерно. Реалізувати його – дешево. Чоловік каже "Відкриймо пекарню". Я його підтримала".

На пекарню в селі Дмитрівка на Кіровоградщині витратили 75 тисяч доларів американського гранту й 90 – кооперативу

Зі слів Галини Кущової, дізналась про програму DOBRE, яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку. Почала їздити на їхні курси й написала проєкт. Роботу почали три роки тому. Справу відклали спочатку через коронавірус, потім – через повномасштабну війну.

Олександр Кущовий розповів: найскладніше – налагодити ринок збуту через конкуренцію з хлібозаводами. "Оце все побудувати не тяжко, а далі просунути – це так".

Пекарня в селі потрібна. Її не було 30 років, розповідає голова громади Наталія Стиркуль. "Дмитрівський хліб славився на увесь колишній Знам'янський район. Цю продукцію купували по інших територіях сільських рад, тому дуже хотілось, щоб запах хліба знову наповнив вулиці. Представники влади й кооперативу об’їздили кожну торговельну точку на території для того, щоб довести до людей, що у нас є своя продукція".

Окрім хліба, випікають багети, булки, пиріжки, каже пекарка Наталія Попова. "На здобу у нас іде борошно, цукор, сіль, маргарин, ваніль. – Секретний інгредієнт є? – Не скажемо".

Зі слів Галини Кущової, на пекарні працює три працівники. "Я четверта. Ми працюємо щоночі, з 12-ї ночі до 8 ранку. Вранці завантажуємо автомобіль і розвозимо по магазинах".

Піч, у якій випікають хліб, працює на пелетах, каже Галина Кущова. Подружжя планує придбати автомобіль, щоб розвозити випічку і в інші села.

Читайте також "Це була мрія мого життя". Жителька Знам'янки отримала грант на розвиток власного бізнесу. Вона надає послуги пресотерапії й біоенергетичного масажу У Кропивницькому родина з Сєвєродонецька після вторгнення знову відкрила свій бізнес з доставлення їжі Кропивничанка отримала грант на власний бізнес – відкриття дитсадка Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області за цим посиланням Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм , Інстаграм та Ютуб

Джерело