Парагрип – вірусне захворювання, яке уражає слизову оболонку верхніх дихальних шляхів: носа, глотки і гортані. Вважається, що ця хвороба проходить легше, ніж грип, але можуть бути ускладнення. Як розпізнати хворобу і які методи лікування будуть ефективними?

Парагрип: симптоми

Інкубаційний період – від 1 до 7 днів. Основні симптоми парагрипу: запалюються слизові оболонки респіраторного тракту, температура тіла досягає позначки 38 градусів, турбує нежить і головний біль, в горлі відчувається першіння, сухий кашель, може звузитися гортань. Також у людини спостерігається слабкість, болі у м’язах, ломота в тілі та захриплість, збільшуються лімфатичні вузли.

Парагрип: симптоми, ускладнення та лікування

Собаки теж іноді хворіють на парагрип. Основні симптоми: кашель, серозні виділення з носа, апетит і спрага в нормі, іноді бувають позиви на блювоту.

Парагрип: симптоми, ускладнення та лікування

Парагрип: ускладнення

Парагрип робить імунну систему хворого вразливою і може привести до ускладнень. Найбільш поширені – запалення дихальних шляхів і носоглотки, менінгіт.

  • Парагрип у дорослих. Пацієнти при запущеній стадії хвороби можуть загострити хронічні захворювання і “дохворітися” до пневмонії, ангіни, отиту або синуситу.
  • Парагрип у дітей протікає важче, ніж у дорослих. Ця хвороба може загрожувати життю немовлят. Ще захворювання може перерости в круп (інфекція гортані, трахеї і бронхів), бронхіт (запалення нижніх дихальних шляхів), бронхіоліт або пневмонію (запалення легенів).
  • Парагрип у собак може дати такі ускладнення: підвищення температури, апатія і пневмонія.
Парагрип і грип

Парагрип має такі відмінності від грипу: незначний токсикоз, осиплість голосу і сильний кашель, відсутність ринореї і гострого інфекційного запалення глотки/піднебінних мигдалин. Також при парагрипі пацієнта не турбує запалення рогівки та слизової очей.

Парагрип: симптоми, ускладнення та лікування

Парагрип: лікування

Лікарі приписують хворим імуномодулятори та противірусні препарати. При температурі 38,5 градусів і більше потрібно приймати жарознижуючі засоби. Якщо турбує кашель, допоможуть відхаркувальні медикаменти, які розріджують мокротиння. При риніті полегшують дихання промивання носа розчином морської солі і судинозвужувальні засоби (їх не можна застосовувати довше тижня).

Також лікарі рекомендують лікуватися за допомогою фітотерапії: потогінні (малина, липа), відхаркувальні (мати-й-мачуха) і протизапальні (з трав шавлії, ромашки, евкаліпта і календули) засоби.

Обов’язково щодня потрібно робити вологе прибирання і провітрювання приміщення.

Для собак ефективними засобами від парагрипу є щорічна вакцинація і проведення дезінфекційних заходів.

Парагрип: профілактика

Щоб не захворіти, потрібно обов’язково ізолювати хворих від здорових людей. Пацієнтам необхідно забезпечити окремий посуд і столові прилади.

Також лікарі рекомендують зміцнювати імунну систему, приймати вітаміни, уникати людних місць, де можна заразитися на парагрип та інші гострі вірусні респіраторні захворювання.

Джерело