Майже за три місяці роботи пунктів незламності, які діють на базі пожежно-рятувальних частин на Волині, за допомогою зверталися більш як 13 тисяч людей, більшість із яких під час блекауту, – розповіла Суспільному провідна фахівчиня ГУ Державної служби з надзвичайних ситуацій в області Віталія Лукашевич.

З її слів, понад 200 волинян скористалися пунктами незламності з початку лютого. Загалом в області функціонують 30 рятувальних наметів, із них по два в Луцьку та Ковелі.

"Більшість звертаються люди з проханням зарядити гаджети, зігрітися десь трохи після тривалого перебування на вулиці, особливо останні дні, коли зберігається досить прохолодна температура", – сказала Віталія Лукашевич.

За три місяці роботи пунктів незламності на Волині за допомогою зверталися понад 13 тисяч людей

Попри морози, які спостерігаються майже тиждень, людей у намет на проспекті Соборності в Луцьку біля РАЦСу звертається мало, – зазначив пожежник-рятувальник Анатолій Мордик.

"Стабільні стали графіки виключання електроенергії. Бувало таке, що приходила мама з блендером для грудної дитинки зробити поїсти. Заходили так само перехожі посидіти декілька хвилин випити чаю і піти по своїх справах", – каже рятувальник.

До цього пункту незламності щобудня приходить учень однієї з луцьких шкіл, 12-річний Денис. Зі слів шестикласника, зазвичай під'єднується до онлайн навчання або виконує домашнє завдання. Говорить: працювати йому тут комфортно, є електроенергія та інтернет.

"Коли світло виключають, то я приходжу по вівторках зранку на 10 годину. А так кожного дня на 12-ту годину", – сказав школяр.

Як додала провідна фахівчиня ДСНС області Віталія Лукашевич, якщо температурні показники знизяться на тривалий термін, рятувальники готові розгорнути додаткові "пункти незламності".

Як розповіла синоптикиня обласного гідрометеоцентру Світлана Гончаренко, в четвер, 9 лютого, найближчої доби температура повітря у Волинській області становитиме 9-11 градусів морозу, вдень – від мінус трьох морозу до двох градусів тепла.

Що відомо Через знеструмлення 23 листопада 2022-го в Луцьку утворилися черги в "пунктах незламності", які запрацювали в обласному центрі у зв'язку із відсутністю світла. У наметі на Театральному майдані люди стояли в черзі, аби зігрітися, випити чаю та зарядити гаджети. За добу 26 листопада до цілодобових "пунктів незламності", розгорнутих волинськими рятувальниками, звернулися понад 1 350 людей. Завдяки електропостачанню від генераторів декілька дітей змогли зробити інгаляцію для лікування хвороби. У Волинській області розгорнули загалом 117 стаціонарних та мобільних "пунктів незламності" на базі дитячих садків, шкіл, міських, селищних, сільських рад та мобільних пунктів Держслужби з надзвичайних ситуацій. Дізнатися їхні локації можна за посиланням.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

Джерело