У Чернівецькій області планують закупити повнопривідні шкільні автобуси для гірських громад. На це з обласного бюджету виділили 20 мільйонів гривень, ще частину грошей мають виділити громади.

Про це у коментарі Суспільному повідомила директорка департаменту освіти та науки ОВА Оксана Сакрієр.

За її словами, автобуси найперше потрібні для Селятинської та Конятинської громад у Вижницькому районі.

"У гірських громадах без повнопривідних автобусів діти йдуть до школи пішки, зокрема у сніг як зараз. Це ключова проблема на сьогодні", — розповіла Сакрієр.

Автобуси потрібні й іншим громадам, зокрема Кельменецькій. Потреба зросла, бо збільшили кількість опорних шкіл.

За словами Сакрієр, гірські громади мають оплатити 10% вартості автобусів, інші — 30%. Решту покриватимуть з обласного бюджету.

"Восени ми закупили 12 автобусів за понад 20 мільйонів. Але це звичайні автобуси, повнопривідні коштують дорожче, для них буде інший тендер. Тому потрібне співфінансування з громадами, щоб купити більше автобусів", — розповіла Сакрієр.

Також департамент звернувся до міністерства освіти, яке веде переговори з донорами, щоб отримати шкільні автобуси від благодійників.

Після початку повномасштабного вторгнення шкільні автобуси з громад області передавали для потреб ЗСУ. Наразі громадам потрібно понад 100 автобусів.

Що відомо У листопаді департамент освіти і науки ОВА уклав договір на закупівлю 12 шкільних автобусів за майже 29 мільйонів гривень, з них 21 мільйон — з обласного бюджету, решту дофінансували громади.

Читайте нас у Telegram: головні новини Буковини

Джерело