Про це інформує видання The Guardian.

Землетрус магнітудою 7,8, який стався перед сходом сонця, був найбільш руйнівним за ХХІ століття. За ним у першій половині дня стався ще один потужний землетрус магнітудою 7,7. 

Відомо про 1100 загиблих у 10 провінціях Туреччини. Ще щонайменше 7600 отримали поранення.

Згідно з даними міністерства охорони здоров’я, кількість загиблих у контрольованих урядом районах Сирії перевищила 430 осіб, 1280 отримали поранення.

На північному заході країни – території, непідконтрольній сирійському уряду – заявляють про 380 поранених. 

Загальна кількість загиблих у Туреччині та Сирії зросла до щонайменше 1900 осіб

Інтер’єри пошкодженої будівлі в Адані, Туреччина. Фото: агентство Anadolu/Getty Images

Загальна кількість загиблих у Туреччині та Сирії зросла до щонайменше 1900 осіб

Рятувальники в сирійському місті Тарманін, що в регіоні Ідліб. Фото: Juma Mohammad/IMAGESLIVE/ZUMA Press Wire/REX/Shutterstock

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш написав у Twitter свої співчуття постраждалим від землетрусів, заявивши, що ООН готова підтримати зусилля з реагування на надзвичайні ситуації:

“Я глибоко засмучений новиною про руйнівні землетруси в Туреччині та Сирії та висловлюю щирі співчуття родинам загиблих. ООН готова підтримати зусилля з реагування на надзвичайні ситуації”. 

Тисячі будівель зруйновані або пошкоджені, зокрема й культурні пам’ятки. На фотографіях і відеозаписах замку Газіантеп, який вважається однією з найкраще збережених цитаделей у Туреччині, видно, що частини його кам’яних стін каскадом спадали вниз по стінах форту.

Загальна кількість загиблих у Туреччині та Сирії зросла до щонайменше 1900 осіб
  • За словами Ердогана, влада не може передбачити, наскільки може зрости кількість жертв, оскільки пошуково-рятувальні операції тривають. Нині допомогу запропонували 45 країн.
  • У Румунії, у сейсмічній зоні Вранча, стався землетрус магнітудою 4,6 бала.Підземні поштовхи було відчутно в Молдові.

Джерело