Руйнівний землетрус у Туреччині стався 6 лютого поблизу міста Газіантеп. Землетрус магнітудою 7,8 став найпотужнішим у Туреччині за останні понад 80 років, також він зачепив Сирію. Поштовхи були відчутні навіть на Кіпрі, в Єгипті та Лівані.

Загальна кількість постраждалих від землетрусу в Туреччині збільшилася. Станом на 14 годину за київським часом загинуло 1014 осіб, поранено 5385 осіб, понад 2800 будинків зруйновано, прогнозувати точну кількість жертв зараз неможливо, заявив президент Туреччини Реджеп Ердоган.

Землетруси в Туреччині: загинуло понад тисячу людей. Моторошні кадри (оновлено)

Десятки людей все ще перебувають під завалами. Про загиблих повідомляють у 10 провінціях Туреччини. Дані щодо жертв та постраждалих не остаточні, оскільки рятувальні роботи тривають.

Землетруси в Туреччині: загинуло понад тисячу людей. Моторошні кадри (оновлено)

Під час прямого ефіру турецького телеканалу прямо в кадрі обвалилася багатоповерхова будівля.

Замок Газіантеп, побудований понад 2200 років, також обвалився під час землетрусу.

Блок галереї (Землетрус у Туреччині: зруйнувана фортеця зі списку ЮНЕСКО (фото))Землетруси в Туреччині: загинуло понад тисячу людей. Моторошні кадри (оновлено)

У Сирії землетрус розтрощив контрольовані опозицією регіони, в яких проживає приблизно 4 мільйони людей. Вони переїхали туди з інших районів країни через війну. 

У Туреччині оголошено найвищий рівень тривоги, який передбачає міжнародну допомогу.

Блок галереї

Станом на день 6 лютого у Туреччині щойно сталися ще два потужних землетруси. Зазначається, що землетрус відчувався в багатьох містах Туреччини. Епіцентр був у районі Ельбістан Кахраманмараш.

Третій землетрус був магнітудою 5,9. Вони сталися незалежно один від одного. 

Як повідомляють ЗМІ, землетруси такого масштабу трапляються рідко. У середньому в будь-якій точці світу настільки потужні поштовхи відбуваються менш як п'ять разів на рік. За останні 25 років у Туреччині сталося сім землетрусів магнітудою 7,0 або більше. 

Джерело