Канцлер Німеччини Олаф Шольц відкидає побоювання з приводу того, що рішення Німеччини надати Україні західні танки і дозволити такі поставки іншим союзникам спровокує Кремль на нову ескалацію.

Як повідомляє “Європейська правда“, про це він сказав в інтерв’ю Bild am Sonntag.

Коментуючи заяви Путіна, де він провів паралелі між німецькими танками, які отримає Україна, і танками Третього Рейху, Шольц зауважив, що слова президента РФ – продовження серії химерних історичних порівнянь, якими Путін намагається виправдати війну проти України.

Шольц вважає, що надання Україні західних танків не загрожує ескалацією війни

“Разом з нашими союзниками ми надаємо Україні танки для того, щоб вона могла захистити себе. Ми ретельно зважили рішення про кожне постачання зброї, скоординували його із союзниками, передусім США. Такий спільний підхід є запобіжником від ескалації війни”, – зазначив канцлер.

На запитання про звинувачення у тому, що Берлін надто зволікає з наданням Україні необхідної зброї, Олаф Шольц сказав, що складав присягу і дуже добре розуміє свою відповідальність, тому вважає за краще діяти з холодною головою і ретельно зважувати рішення, оскільки діяти інакше “було б безвідповідально та вкрай небезпечно”.

Канцлера також запитали, чи є домовленість з Україною про застосування західної зброї лише в межах території України.

“Щодо цього є консенсус”, – відповів Шольц.

Шольц вважає, що надання Україні західних танків не загрожує ескалацією війни

Джерело