Заява спікера Верховної Ради Руслан Стефанчука про те, що від початку повномасштабної війни на передову вирушили тільки два депутати викликала неабияке обурення у нардепок Ірини Геращенко та Софії Федини.

Напередодні Стефанчук розповів у телемарафоні, що від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну на фронт вирушили лише два народні депутати із понад 400 парламентаріїв – Роман Костенко і Роман Лозинський. Також він сказав, що не воюють і діти політиків чи чоловіки депутаток.

Зокрема, голова фракції «Європейська Солідарність» Геращенко заявила, що Стефанчук надав неправдиву інформацію і «загубив» народних обранців, які наближають нашу перемогу.

Соратниці Порошенка присоромили спікера Стефанчука

«Не знаю, де і навіщо спікер загубив Сергія Рудика, який з лютого на найважчих ділянках фронту. Реально воює і викликає величезну повагу. І чому забув про генерала Михайла Забродського, який щодня наближає нашу перемогу і голова ВР про це прекрасно знає», – написала парламентарка у Facebook.

Геращенко також зазначила, що з перших днів війни чимало чоловіків-депутатів долучилися до тероборони, захищаючи Київ. Крім того, воюють і діти депутатів.

Підтримала колегу і однопартійка Софія Федина. Вона також назвала заяву Стефанчука неправдивою. До того ж нардепка переконана, що він навмисно не вказав усіх захисників, адже не міг просто забути когось.

«Не вірю, що спікер забув, як генерал Михайло Забродський з перших годин після вторгнення приступив до служби. І що Сергій Рудик з перших днів долучився до оборони Києва, а потім далі на фронт… Спікеру не цікаво згадати про Яну Зінкевич, яка була однією з тих, хто активно готувався до вторгення, закуповувала спорядження для своїх госпітальєрів. І яка сьогодні на передовій надання допомоги пораненим!» – написала Федина у Facebook.

Також вона підкреслила, що деякі депутати перші місяці зі зброєю в руках на позиціях обороняли Київ, під артилерійськими обстрілами. Тоді коли більшість втекла спецпоїздом на Закарпаття. Крім того, її зачепили слова Стефанчука, що на фронті не воюють діти нардепів.

«Навіщо ж згадувати про доньку нашого депутата, яка в перший день вторгнення, одразу після шлюбу, разом з чоловіком записалася в ТРО і приступила до обов'язків? Чи сина іншого депутата, який служить? То ж не цікаво! Він хоч раз поцікавився, скільки чоловіків наших депутаток на фронті? Чи рідних? Братів?  Та ні. Бо цікавіше не підписувати відрядження опозиції. Цікавіше викидати з делегацій тих, хто був затверджений комітетом закордонних справ», – емоційно відреагувала нардепка.

Джерело