​​Споживання електроенергії на Київщині залишається на тому ж рівні, що і масованої атаки 26 січня. Відповідно, в енергосистемі зберігається значний дефіцит потужності. Через це енергетики впровадили аварійні відключення, повідомляють у "Укренерго".

У відомстві зазначають, що внаслідок російських ракетних та дронових атак пошкоджені електростанції та високовольтна мережа.

"Атака росіян 26 січня завдала суттєвих пошкоджень декільком об’єктам високовольтної мережі. В результаті виробництво електроенергії на працюючих електростанціях не може повністю покрити споживання. Втім, енергосистема все ще відновлюється", — повідомили в "Укренерго".

На Київщині застосовуються аварійні відключення

Окрім Київського регіону, аварійні відключення застосовуються ще у 9 областях: Харківській, Донецькій, Запорізькій, Кіровоградській, Черкаській, Житомирській, Волинській, Львівській, Рівненській областях. Енергетики додають, що упродовж доби можливі аварійні відключення і в інших областях.

Що відомо про ситуацію з енергопостачанням Києва і Київської області

26 січня у Києві енергетики стабілізували енергосистему після чергової атаки РФ, тож столиця повернулася до стабілізаційних графіків. Але енергетики просять помірно користуватися електроенергією, щоб не ставалися аварії через велике навантаження на мережі.

Через загрозу ракетної атаки у Києві та області зранку 26 січня почали застосовувати екстрені відключення світла.

У Київській області після масованої повітряної атаки РФ 26 січня є влучання в енергетичний об’єкт. Також пошкоджені житлові будинки мешканців.

Напередодні, 25 січня, Національна енергетична компанія "Укренерго" надала обмеження енергоспоживання для Києва та області, які дозволяли проводити відключення світла за стабілізаційними графіками.

У Києві та області 19 січня застосовуються стабілізаційні графіки відключення електроенергії. У ДТЕК зазначили, що щовечора публікуватимуть інформацію про графіки відключень на наступний день.

18 січня ввечері генеральний директор Yasno Сергій Коваленко зазначив, що Київ і область максимально наблизилися до стабілізаційних графіків. Але, за його словами, дефіцит залишається значним, це означає, що відключення зачіпатимуть і світло-сірі зони графіка.

Вдень 14 січня Росія здійснила чергову ракетну атаку по території України. У кількох областях сталися влучання в об'єкти критичної інфраструктури. У Києві критична інфраструктура не постраждала, у місті працювало ППО. Водночас найскладніша ситуація у сфері енергетики виникла на Харківщині та Київщині.

З 14 січня у Києві та області запровадили екстрені вимкнення електроенергії, які діяли до 18 січня.

Читайте також

Тривалість відключень світла на Київщині пов'язана з низькими лімітами споживання — ДТЕК

Джерело