Верховний суд Франції залишив у силі рішення про стягнення на користь українського “Ощадбанку” з Російської Федерації. Сума з нарахованими відсотками — майже 1,5 мільярда доларів. Про це президент Володимир Зеленський повідомив у своєму вечірньому зверненні 7 грудня.

“Цей судовий процес тягнувся ще з 2015 року. Понад шість років боротьби, десятки тисяч сторінок юридичних документів, багато надій і не менше скепсису, який дехто висловлював... Але є ця перемога для України. Росія відповідатиме за всі вкрадені активи Української держави та компаній”, — сказав Зеленський.

За його словами, це перша перемога державної компанії в судах проти Росії щодо захопленого в Криму. Президент подякував кожному й кожній, хто забезпечив цей результат.

Верховний суд Франції підтримав компенсації Що відомо про виплати компенсації "Ощадбанку" від РФ

"Ощадбанк" був заснований у 1991 році та перебуває у державній власності. У березні 2014 року, коли Росія окупувала Крим, на півострові було 294 відділення банку.

26 листопада 2018 року міжнародний арбітраж в Парижі ухвалив рішення про виплату компенсації "Ощадбанку". Сума компенсації становила 1,3 мільярда доларів. Арбітраж дійшов висновку, що Росія, націоналізувавши кримські активи банку, порушила двосторонню угоду з Україною про взаємний захист інвестицій.

Після цього в банку зазначили, що рішення арбітражу фінустанова може виконати трьома способами на території 154 країн світу. Зокрема конфіскувати державну власність Росії, яку країна використовує з метою отримання прибутку, змінити кредитора або стягнути активи державних компаній РФ.

Київський апеляційний суд у липні 2019 року надав дозвіл та видав виконавчий лист про стягнення з Російської Федерації 1,1 млрд доларів на користь "Ощадбанку". Таким чином суд дозволив виконання рішення Міжнародного комерційного арбітражу в Парижі на території України.

Російське Міністерство юстиції заявило, що РФ не визнає рішення міжнародного арбітражу і не буде компенсувати збитки "Ощадбанку". Росія намагалася заблокувати примусове виконання рішення Міжнародного арбітражу, але в жовтні 2019 року Паризький апеляційний суд не задовольнив російський позов.

Паризький апеляційний суд у березні 2021 року відхилив Рішення Міжнародного Трибуналу від 26 листопада 2018 року у справі "Ощадбанку" проти Російської Федерації щодо відшкодування втрат активів у Криму, спричинених окупацією півострова.

Читайте також

Паризький суд скасував рішення про відшкодування Росією грошей "Ощадбанку". Що робитиме Україна

Джерело