16 грудня 2022 року у кінотеатрі "Espace Miramar" у місті Канни у Франції відбудеться благодійний кінопоказ документального фільму Міхала Пшедлацького "Залишаючи Ірпінь". Про це повідомляє пресслужба Ірпінської міської ради.

В Україні фільм польського журналіста про евакуацію на Київщині побачили 15 серпня. У своєму репортажі Міхал Пшедлацький розповідає про життя мирного населення, яке намагалося евакуюватися під обстрілами, ризикуючи будь-якої миті бути покаліченими чи вбитими.

"В українського народу прокинулась українська кров, і те як зараз люди допомагають один одному увійде в історію на 200 років",— каже Пшедлацький.

Історію евакуації жителів міста Ірпінь покажуть в Каннах

Журналіст, зокрема, розповів про українську армію та тероборону, а також про волонтерів, які ризикували життям заради незнайомих людей.

Що відомо Українські військові 28 березня звільнили місто Ірпінь Київської області від російських військ. Під час російської окупації Ірпеня загинули щонайменше 200 мирних мешканців міста. 11 квітня через річку Ірпінь в Романівці замість зруйнованого запрацював тимчасовий насипний міст, що з'єднує Ірпінь, Бучу, Гостомель та Ворзель з Києвом. Його звели за 5 днів. В Ірпені близько 50% будинків зазнали руйнувань, а загальну вартість збитків експерти Київської школи економіки оцінили у 25,3 мільярди гривень. В Ірпені Київської області внаслідок активних бойових дій після вторгнення Росії в Україну непридатними для проживання визнали 37 багатоквартирних будинків. Понад 120 архітекторів приїхали в Ірпінь допомогти відбудувати місто. В Ірпені наприкінці вересня почали демонтаж зруйнованих внаслідок російської військової агресії житлових будинків. Першим демонтували багатоповерхівку, яка була зруйнована від авіаудару на початку повномасштабного вторгнення Росії. В Ірпені затвердили перелік будівель, які були суттєво пошкоджені внаслідок російської військової агресії, непридатні для проживання і підлягають демонтажу . Читайте також

У Гостомелі стартує проєкт матеріальної підтримки родин із дітьми. Що відомо

У Києві протягом ночі оброблятимуть дороги протиожеледними реагентами

Влада Києва розглядає сценарій можливого "апокаліпсису" — Кличко

Джерело