Сімейна компанія ексміністра сільського господарства Росії та давнього соратника президента Володимира Путіна – Олександра Ткачова - захопила сільськогосподарські угіддя трьох українських агрохолдингів площею 400 тис. акрів.

Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на керівників українських підприємств та на дані розвідки і прокуратури держави.

Зазначається, що ці угіддя розташовані на захоплених після повномасштабного вторгнення РФ територіях. Їхня площа більш ніж удвічі перевищує площу Нью-Йорка. Йдеться про землі агрохолдингів "Агротон", HarvEast Holding і "Нібулон".

В Україні соратник Путіна захопив сільгоспугіддя трьох агрохолдингів площею, як два Нью-Йорки – WSJ

Керівники цих підприємств розповіли, що сільськогосподарські угіддя опинилися у власності компанії родини олігарха Ткачова. Його компанія "Агрокомплекс" захопила права на близько 400 тис. акрів і таким чином стала одним з найбільших сільськогосподарських операторів в Україні. 

Видання також поінформувало, що ознайомилося з документами, які свідчать про розслідування ймовірної експропріації. Йдеться про розслідування з боку військових, цивільних спецслужб України та прокуратури.

"Росія бере під свій контроль економіку на окупованих територіях і використовує цей контроль для того, щоб контролювати всю територію", – заявив гендиректор компанії HarvEast Holding Дмитро Скорняков.

Нагадаємо, раніше видання Financial Times опублікувало розслідування про те, як Росія таємно вивозить з тимчасово захоплених територій України зерно. Розслідувачі простежили шлях однієї з партій зерна з України, яку РФ продала до Туреччини.

А дані проєкту NASA Harvest свідчать про те, що з тимчасово захоплених територій України було зібрано майже 6 млн т пшениці, внаслідок чого держава втратила щонайменше 1 млрд дол.

Читайте також:

Окупанти знищили склади агропідприємства на Сумщині (фото)

Світові запаси зерна впали до мінімуму через посуху та війну в Україні - Reuters

В Україні заарештували майно підприємств ексдепутата Держдуми Росії на 1 мільярд гривень

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело