Станом на 19:00 5 грудня ситуація в енергосистемі України складна, але контрольована. В усіх областях застосовані аварійні відключення, споживачів заживлюють за резервними схемами, аварійно-ремонтні роботи тривають.

Про це повідомляє "Укренерго".

"Енергосистема України зберегла свою цілісність, і продовжує працювати синхронно з мережею континентальної Європи. Ремонтні бригади НЕК "Укренерго" разом з колегами з обленерго та компаніями-виробниками електроенергії розпочали аварійно-відновлювальні роботи на енергооб’єктах Одеської та інших областей", — повідомили в компанії.

В усіх областях застосовані аварійні відключення — Читайте також: В уряді розглядають три сценарії блекауту

В "Укренерго" попередили, що через наслідки обстрілів частина електростанцій не зможе певний час працювати на повну потужність. Зазначається, що у поєднанні з посиленням морозів в найближчу добу це зумовить збільшення дефіциту електроенергії в системі.

Для збереження балансу між виробництвом та споживанням електроенергії в усіх областях України завтра 6 грудня також буде запроваджено режим аварійних відключень.

"Першочергово електроенергія буде подаватись на об’єкти критичної інфраструктури: лікарні, водоканали, котельні. У період відсутності електроенергії, просимо подбати про себе та рідних, а також допомогти тим, хто потребує цього поряд", — додали в "Укренерго".

Що відомо Росія 5 грудня завдала масованого ракетного удару по території України, зокрема було влучання в об’єкти енергетичної інфраструктури. Попри те, що сили ППО збили більшість російських ракет, в деяких областях виникли проблеми з електроенергією та водопостачанням, а в столиці метрополітен перевели в обмежений режим роботи. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що РФ влучила в енергооб'єкти в трьох областях України: Київській, Вінницькій та Одеській.

Читайте також

Перебої зі світлом та водопостачанням. Росія завдала нового масованого удару по Україні

Блекаут в Україні. Чи можуть російські обстріли повністю відключити електрику в країні

Як зігрітися, що їсти, де знайти питну воду та як лишитися на зв'язку: поради на випадок блекауту

Джерело