Нагадуємо, що Україна підписала Угоду про асоціацію із Євросоюзом. Одна з директив Європейського союзу припускає, що для членства в ЄС в Україні має повернутись технічний огляд транспортних засобів. Дата старту – 1 січня 2023 року.

На цей раз ми розповімо нашим читачам про те, як має проходити техогляд, і хто з водіїв може уникнути цієї процедури. Також ми розповімо про штрафи, передбачені за невиконання процедури ТО.

Через корупційні схеми в 2011 році в Україні скасували техогляд. З того часу в Україні було необов'язково проходити цю процедуру для водіїв категорії B, проте комерційний транспорт, великі автобуси та вантажівки мають, як і раніше, регулярно проходити ТО. Тепер доведеться бути готовим майже всім водіям.

Обов'язковий техогляд в Україні: які авто підлягають перевірці, та хто може не приїжджати

Обов'язковий техогляд в Україні: які авто підлягають перевірці, та хто може не приїжджати

Для кого техогляд буде обов'язковим?

Після того, як в Україні повернуть повноцінний техогляд, його мають проходити:

- уживані авто після перереєстрації протягом 10 днів;

- автомобілі після ДТП, у яких постраждали основні елементи безпеки машини (підвіска, кермо, гальма, сильні ушкодження кузова);

- Авто з серйозними неполадками, виявленими під час руху.

Як часто потрібно проходити техогляд?

У законопроекті передбачено, що легкові автомобілі категорії "В" мають проходити техогляд раз на 2 роки. При цьому, якщо автомобіль новий, його доведеться везти на техогляд лише через 4 роки після покупки. У той же час, якщо легковий автомобіль використовується для комерційних цілей, його потрібно перевіряти не рідше ніж один раз на рік (автомобілі таксі, доставка, автошколи і т.д.).

Обов'язковий техогляд в Україні: які авто підлягають перевірці, та хто може не приїжджати

Які автомобілі можуть не проходити техогляд?

Законопроект передбачає чіткий перелік автомобілів, які можуть не проходити обов'язковий технічний контроль. Сюди відносяться:

- Транспортні засоби, що не розганяються понад 25 км/год;

- Транспортні засоби з двигуном до 125 см 3 або з електромотором до 4 кВт.

Який розмір штрафу за не пройдений техогляд?

За перше порушення, коли водія зупинять співробітники поліції без акта про ВТК, штраф становитиме 1700 грн. За повторне порушення водієві загрожує позбавлення посвідчення водія.

Раніше повідомлялося, водії видихнули: зростання цін на пальне сповільнилося, скільки коштує бензин, дизель та автогаз.

Також, свято не приходить: вантажівка Coca Cola спалахнула посеред вулиці та зіпсувала новорічний настрій.

Джерело