У одній із громад на Черкащині будують укриття для місцевого ліцею. Воно необхідне, аби з нового року діти змогли навчатися офлайн, розповів голова громади Олександр Яременко.

Роботи обійшлись у три мільйони гривень. Гроші надав бізнес.

Раніше був тир: у школі на Черкащині споруджують укриття

Нещодавно тут був шкільний тир, нині — споруджують укриття. Стару будівлю повністю демонтували, замінили фундамент та облаштовують спуск, розповів виконроб Віктор.

"Ми розкопали, зробили гідроізоляцію, накрились новими плитами вимурували нову будівлю, накрили дах, зробили чорний вхід".

Аби приміщення було безпечним, його укріплюють 20-сантиметровими плитами.

"Там були раніше погано вставлені, з порушеннями і була погана гідроізоляція, тож вони замокали. Робимо по-новому, дотримуємося вимог та стандартів".

І поки будівельники майструють укриття, у дітей заняття дистанційно.

Під час повітряної тривоги їм немає куди сховатись, тож вже другий семестр діти по домівках, пояснив директор закладу Станіслав Яременко.

"У нас було підвальне приміщення, але воно не відповідало вимогам, а те укриття, яке в нас будується, воно за всіма вимогами відповідає".

У ліцеї навчаються 280 учнів, укриття розраховане на 150, тож із нового року діти перейдуть на змішану форму навчання, пояснив директор.

"Тиждень навчаються класи, тиждень вони на дистанційному форматі: з дому виходять на навчання. Ми їх поділили порівну".

Чекає на це з нетерпінням мама семикласниці Вікторія Семенюта. Бо постійний контроль телефоном втомив як її, так і доньку.

"Я щодня дзвоню, кажу: давай підключайся там тести вже треба проходити, чи щось схоже. Розвитку немає ніякого, спілкування ніякого, це дуже тяжко. І я бачу по своїй дитині, що їй теж тяжко".

У громаді три ліцеї та одна гімназія, повноцінного сховища не має жоден заклад, розповів голова ОТГ Олександр Яременко. Тож аби школярі змогли повернутись за парти, цю проблему вирішать протягом найближчих місяців.

"Ми проводимо реконструкції та будівельні роботи по всіх навчальних закладах і облаштовуємо за тими умовами, які диктує сьогодення. Ті кошти які планувались на інші будівельні роботи, на ремонти доріг, сьогодні ми вимушені та зобов’язані вкладати саме в безпеку дітей".

За словами чоловіка, завершити роботи на цій території планують до кінця року, опісля почнуть будівництво на інших об’єктах.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Маленька Голландія на подвір'ї: у черкаській школі висадили 500 цибулин нідерландських квітів Черкасці вибороли нагороди чемпіонату України з морського багатоборства

Джерело