1 грудня український бренд Etnodim написав у своєму Instagram, що вишиванку про будинок "Слово" забрали в архів музею Івана Гончара.

"Ми отримали офіційне підтвердження того, що наша робота має культурну цінність для майбутніх поколінь. Не просто бренд, а сучасне національне вбрання, яке вивчатимуть і досліджуватимуть нащадки", – зазначили вони у пості.

Вишиванка була створена дизайнеркою бренду Etnodim Анною Фесенко у межах проєкту "Про що моя вишиванка".

Сорочку, присвячену будинку

На ній зображені стилізовані орнаменти, які дотичні до митців "Розстріляного відродження". Наприклад, "хвильки" символізують письменника Миколу Хвильового. Прямі лінії у вигляді смужок берези – Леся Курбаса, а вишні – письменника-гумориста Остапу Вишню.

У травні 2022 року бренд створив колекцію вишиванок за мотивами картин українських художників Казимира Малевича, Олександри Екстер, Іван-Валентина Задорожного, Олександра Саєнка, Івана Приходька, Юлії Гушул, Ганни Собачко-Шостак, Василя Корчинського.

До художньої колекції увійшли сім вишитих суконь, шість вишиванок і лляна камізелька (жилетка).

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: culture@suspilne.media. Ваші історії важливі для нас!

Джерело