Міжнародний комітет Червоного Хреста передав Харкову та області 50 нових систем оповіщення.

Про це Суспільному розповів директор обласного Департаменту цивільного захисту Іван Сокол.

Нині у місті встановили 40 керівних блоків. Згодом інженери замінять і самі сирени — не лише в місті, а й в області.

У Харкові почали замінювати радянські системи оповіщення

"Старі блоки керування являють собою вироби, які були виготовлені ще в минулому столітті. Основна проблема в тому, що вона морально і фізично застаріла", — говорить інженер Юрій Кальян.

"Ми від'єднуємо фізичну дротову лінію, вона вже не потрібна. Новий блок керування буде працювати через мобільний зв'язок", — пояснює він.

Старі блоки замінили на сучасні цифрові.

"Використовується для керування хмарна технологія — між сервером і блоком більше немає ніякої апаратури", — каже інженер.

Новою системою можна керувати дистанційно — за допомогою мобільного зв’язку та GPS, говорить директор Департаменту цивільного захисту Іван Сокол.

"Значна частка сирен піде на місто Харків, щоб оновити системи оповіщення у районах, які піддалися найбільшому обстрілу. Це Салтівка, район ХТЗ, також Індустріальний район", — говорить Сокол.

Нові сирени місту надали після чисельних скарг людей на деокупованих територіях, каже керівник місії міжнародного комітету Червоного Хреста Максим Забалуєв.

"Ми їздимо по різних напрямках деокупованих територій та чуємо від людей, що сигналізації не чутно, або вона просто відсутня, або вона не відремонтована. Тому ми бачимо, що є потреба. Нам здалося, що буде доцільно надати цю кількість", — пояснив Забалуєв.

У випадку відсутності мобільної мережі ці системи можна буде включати вручну.

Читайте також

На місці зруйнованих внаслідок воєнних дій мостів на Харківщині зводять тимчасові переправи

Джерело