Журналіст жорстко розкритикував президента за провал підготовки до повномасштабної війни

Журналіст Юрій Бутусов нагадав про відому прес-конференцію президента Володимира Зеленського, яка відбулася майже рік тому, 26 листопада 2021 року. Тоді між Бутусовим і Зеленським виникла суперечка після питання про призначення на посаду начальника Комітету по розвідці при президенті України Руслана Демченка.

"Я задав питання президенту Зеленському, чому він незаконно, в порушення закону про люстрацію, призначив на найвищий пост - начальника Комітету по розвідці при президенті України російського агента Руслана Демченко. На питання Зеленський не відповів, не пояснив чому він порушив закон, натомість почав захищати Демченка, який на цій посаді відповідав за розвідку проти росії, і попередження держави та населення. Цікава деталь, яку кожен може перевірити - у російських ЗМІ ніяких критичних згадок щодо Демченка ні до після тієї прес-конференції не було взагалі, бо він для них свій", - пише Бутусов, згадуючи те інтерв’ю.

За словами журналіста, це запитання, яке залишилося тоді без відповіді, зараз показує, чому:

  • Не було проведено розгортання територіальної оборони;
  • Не було негайно підірвано мости через Чонгар, мости через Дніпро у Херсоні;
  • Не були прикриті тили гарнізону Маріуполя, здані без бою Мелітополь, Бердянськ, тобто росіянам відкрили "коридор у Крим";
  • Не було проведено мобілізацію оперативного резерву; не встановили загородження на шляхах російського наступу.
  • Не була підготовлена евакуація мирного населення, що призвело до великих втрат;
  • Не будувались рубежі оборони, бо будівельна техніка будувала до останнього дня дороги на шляхах наступу ворога, а не бойові позиції;
  • Не були евакуйовані стратегічні оборонні підприємства, наприклад,  в Ізюмі "Укроборонпром" подарував росії завод який  виробляв приціли на "Стугни", в Гостомелі залишили на знищення "Мрію";
  • За три роки не закуплений при Зеленському взагалі не закуплені ні артилерійські снаряди ні мінометні міни, не закуплений жоден ПТРК "Стугна";
  • Колишнє керівництво СБУ зараз звинувачується у державній зраді та роботі на росіян - хоча про це писали до початку війни.

"Ось чому Зеленський продовжував брехати про "шашликі на травневі свята". А багатомісячні попередження країн НАТО про напад з боку Зеленський та його Слуги називали провокаціями і замість мобілізації брехали людям щоб не дати можливості багатьом діяти самостійно", - наголошує журналіст.

Бутусов заявляє, що після початку повномасштабної війни країни НАТО не довіряли Демченку і з начальником комітету по розвідці України не хотіли спілкуватися представники західної розвідки.

"Демченко залишався ще до кінця серпня на посаді у комісії по громадянству при президенті України. Зеленський і зараз продовжує тримати біля себе начальника розвідки, який "проґавив" російський напад і підставив Україну, він не сидить у СІЗО, йому не пред'явили звинувачень, нема його і на фронті. Проти Демченка нема зараз ніяких розслідувань, президент робить вигляд, ніби  російський напад був несподіваним", - зазначає журналіст.

Він за також сказав, що президент досі на дав відповіді, "чому саме він брехав та провалив підготовку до війни, чому прирік народ України на подвиг, хоча можна зробити багато системних речей".

Бутусов нагадав, що підчас тієї прес-конференції президент сказав, що через його дописи у соцмережах загинули військові, однак ніяких імен названо не було і жодного розслідування за цим не послідувало.

"А через брехню Зеленського загинули десятки тисяч, і їх імена відомі, багато тисяч імен... У путіна руки в крові українців, він вбивця. У Зеленського в крові гаманець та язик. Він брехун", - заявив журналіст.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Джерело