Вінницький обласний центр служби крові формує запаси усіх груп крові. Особливо потрібні донори крові з негативним резус-фактором.

Про це повідомляє Вінницький обласний центр служби крові.

Як підготуватися до здачі крові

За 48 годин перед донацією крові не можна вживати копчену, гостру та смажену їжу зі спеціями. Варто відмовитися також від соління та молочних продуктів, яєць. Через мікрочастинки жиру сироватка крові стає надто густою, в'язкою та набуває каламутного вигляду. Не можна їсти також горіхи, фініки та банани, а ще буряк. Чорницю ж варто припинити їсти за 72 години до забору крові.

До заборонених продуктів належать також ковбасні вироби (сосиска, ковбаса, балик, шинка), чипси, сухарики, халва, насіння, снеки, кетчуп, майонез, інші магазинні соуси та маринади, а ще солодкі напої, що містять барвники. За 48 годин не можна вживати й алкоголь та енергетичні напої.

Перед здачею крові сніданок має бути легким. Рекомендовано випити воду, солодкий чай, компот із сухофруктів. Поїсти потрібно за 2-3 години до процедури

Забір крові здійснюється з понеділка по п’ятницю (з 8:00 до 15:00) та щосуботи (з 8:00 до 14:00).

Читайте також

У Вінниці для дошкільнят-переселенців створили безкоштовні заняття "Закупили генератори, подовжувачі, обігрівачі, чай та каву", – як працюють пункти незламності у Вінниці

Джерело