У Рівному стартував четвертий потік курсів з вивчення української мови "Філіжанка мови по-рівненськи". Заняття проводять для переселенців та рівнян, які бажають вдосконалити українську, розповіла Суспільному співорганізаторка курсів Мирослава Жовтан. На кожен з потоків записується до 40 людей, по закінченню слухачі отримують сертифікати.

Що вивчають на курсах

21 листопада четвертий потік "Філіжанки мови по-рівненськи" стартував у рівненському ліцеї №25. Поки що курси відвідує 19 охочих вивчати українську мову. На кожен з потоків, які стартували 12 квітня, приходили нові відвідувачі та слухачі з попередніх потоків. Серед них — як внутрішньо переміщені, так і рівняни, каже Мирослава Жовтан.

"Ми даємо і фонетику, лексикологію, граматику. Говоріння — то не є розділом мовознавства, але вони цього найбільше потребують. Кожне заняття є комплексним, тобто є і читання, говоріння, письмо, лексичні вправи, вправи з орфографії. На кожне заняття робимо робочу картку і кожне заняття є тематичним. Ще жодне заняття з квітня не повторювалось", — розповідає співорганізаторка курсів.

Під час першого заняття четвертого потоку зникло світло, тому займалися при ліхтарі з укриття, а 24 листопада при ліхтарі проводили майстерклас. Втім, ніхто не полишає занять, продовжує пані Мирослава:

"У вівторок був день кольорового настрою, а у четвер — день першого снігу. Було читання тексту про символіку сніговика, як з'явилася, які він мав символи у менталітеті європейському і інших країн, і чим став зараз. Потім була вправа на створення фразеологізмів, наголошування, складали, прикметники. І друга частинка — робили розгорнуту долоньку і кожного пальчика одягали як сніговичка".

Хто відвідує заняття

Потік — це 24 години, двогодинні заняття відбуваються двічі на тиждень — у вівторок та четвер з 16 по 18 годину.

"Як правило, щоразу є нові люди, але є курсанти, які ходять з 12 квітня. Завжди з попереднього потоку залишаються ті, хто продовжує навчання. Орієнтовно їх десь 30-40, до кінця залишається 22-25. Останній раз вручили 32 сертифікати. Цей сертифікат не є зразком, який видають науково-методичні установи, але ми вказуємо, кому виданий, про те, що вона пройшла курси за такою-то програмою", — пояснює Мирослава Жовтан.

Відвідують курси з вивчення української люди різного віку: влітку були учні 8-11 класів, були 20+. Серед слухачів і пенсіонери, і лікарі, і вихователі:

"Є дівчата по 30 років і до 70. Є харків'янка, їй 70, вона з чоловіком ходила один потік, і продовжує ходити далі. У нас курси безкоштовні. Крім ВПО, у нас є рівняни різного віку. Є молоді, а є, яким вже по 60 і так склалося, що вони не вивчали української у школі, а зараз хочуть спілкуватися і ходять. Є люди з-поміж переселених, які ніде не працюють, є що працюють і після роботи біжать до нас".

Де відбуваються заняття

Три потоки "Філіжанки" відбувалися у ліцеї №15, що на вулиці Героїв Поліції. Там, окрім музею Просвіти, займали ще два кабінети.

"Бо якщо багато, то щоб не перетворювалось у великий клас, де важко людям. І всі за різним рівнем підготовки, то ми їх брали і на ти групи ділили. Зараз перебазувалися у ліцей, бо там одна з вчительок, яка зі мною і розпочинала 12 квітня. Зробили ротацію вчителів, бо одним й тим самим людям важко постійно працювати на курсах. І там дівчата-філологи хочуть спробувати. У нас на кожному потоці по три вчительки", — розповідає Мирослава Жовтан.

Зараз, каже, курси поки відвідує 19 людей, відтак заняття відбуваються в одній групі:

"Світловий день такий і після 10 жовтня, я побачила, коли почались масовані атаки, багато людей просто перестало ходити. Бояться. Хоча у нас у 15 школі укриття було і ми його використовувати, і у 25 школі є хороше укриття".

Як записатися на курси — детальніше ТУТ.

Читайте також Умовні терміни й тюрма на 13 років: скільки вироків винесли суди на Рівненщині за злочини, пов'язані з агресією РФ Небезпека для пішоходів у Рівному: як бачить водій людину у темному одязі та як стати помітним на дорозі Перевірка УПЦ МП на Рівненщині: в СБУ кажуть про знайдену проросійську літературу Як у Рівному під час відключень світла працюють регулювальники

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

Джерело