Нардеп від «Європейської солідарності» зареєстрував на сайті Офісу президента петицію з проханням до президента Володимира Зеленського підтримати законопроєкт № 8221, що передбачає заборону діяльності установ, які підпорядковуються країні-агресору. Це допоможе повернути до власності держави такі знакові обʼєкти, як Києво-Печерську, Свято-Успенсько Почаївську та Святогірську Лавр.

У законопроєкті передбачається дострокове припинення всіх документів оренди, найму чи лізингу з даною установою, а також з юридичними особами, власником, учасником, акціонером яких вона є.

«Тому разом з громадськістю просимо президента України звернутися до Верховної Ради з проханням невідкладно розглянути законопроект, який передбачає дострокове припинення договорів оренди та повернення всіх обʼєктів власності, які орендує дана установа до власності держави», – йдеться у петиції.

Забрати в УПЦ Києво-Печерську, Почаївську та Святогірську лаври: петиція

Станом на 14:30 26 листопада зібрано 12 444 голоси з 25 000 необхідних.

Триває збір підписів. Залишилося 91 день.

Забрати в УПЦ Києво-Печерську, Почаївську та Святогірську лаври: петиція

Згодом СБУ повідомила результати обшуків.

Блок галереї (Обшуки в Києво-Печерській лаврі: СБУ повідомила результати (фото))

Прессекретар кремлівського диктатора Володимира Путіна Дмитро Пєсков назвав обшуки в Києво-Печерській лаврі «черговою ланкою в ланцюзі воєнних дій, які проводить Київ проти російського православ'я».

Також 22 листопада Служба безпеки України проводила обшуки на території монастирів Рівненщини. Як стало відомо, у Корецькому Свято-Троїцькому монастирі виявили пропагандистські матеріали. Там знайшли літературу «Беседы о русской земле», газети «Русский вестник» та «Русский дом». 

Джерело