Українські лікарі у Києві провели операцію на серці пацієнту із Чернівців у напівтемряві. З освітлення у медиків були лише налобні ліхтарики.

Як вдається працювати лікарям за умов відсутності світла, води, та опалення, та не втратити жодного пацієнта, йдеться у сюжеті ТСН.

Відео, як кардіохірурги в умовах повного блекауту завершують надскладну операцію облетіло світ.

Операція, яку побачив увесь світ: як українські лікарі з ліхтариками рятують життя під час блекауту

"Це було дуже важко в операційній, бо йшли 5 операцій паралельно", - розповів кардіохірург, директор Інституту серця МОЗ України Борис Тодуров.

Інститут живиться від двох ТЕЦ, але вчора настала суцільна темрява. 190 пацієнтів, три сотні співробітників на декілька годин залишилися без електрики, води та опалення. У цей момент на операціному столі був Давид, він приїхав із Чернівців на протезування аортального клапану.

Це був головний етап операції, коли серце відключене і організм існує завдяки апарату штучного кровообігу. Бо там і баня, яка зігріває хворого і потужні насоси, які перекачують кров, і дихальний апарат, і монітори.

Що відчували батьки Давида у той момент - важко і уявити.

"Година-півтора - це ціла вічність, коли ти дивишся у віконечко і там, де операційна, вимкнули світло....це важко", - розповів батько пацієнта Олег Майкан.

Передбачаючи можливі перебої з електрикою, українські лікарні ретельно готувалися до подібних ситуацій. Окрім того, що критичне медичне обладнання має власні акумулятори, що дозволяє завершити операції. Нині всі медзаклади, як запевнили у Міністерстві, мають генератори, утім вистачає їх найчастіше лише для операційних, реанімацій та холодильників. І усе це за умови достатньої кількості палива.

"Всі генератори включені, всі працюють, пальне має бути в достатньому резерві на декілька діб - мінімум 5 діб має лікарня мати запас. Ми готуємся до ще гірших сценаріїв. Та кількість генераторів, яка зараз є, не дозволить проходити тривалі на кілька діб відключеня елетроенергії", - каже заступник міністра охорони здоров'я Богдан Боруховський.

Тож у МОЗі планують закупити ще понад тисячу генераторів. Та найголовніше новина цієї темної ночі - вона обійшлася без людських жертв на операційному столі.

Операції в напівтемряві

Нагадаємо, в Інституті серця в Києві електроенергія зникла просто під час операції, яку проводили дитині, проте хірурги продовжили роботу.

Також у Львові кардіохірурги через відключення електрики робили складну операцію на серці в напівтемряві. Попри складну ситуацію, лікарі не здаються та продовжують рятувати життя українців.

Читайте також:

У лікарні таке було вперше: у Польщі 21-річну українку прооперували унікальним методом (фото)

У Львові врятували 15-річного хлопця, який три роки не міг ковтати їжу: у нього була рідкісна хвороба

Заміняв їжу перекусами: у 17-річного юнака з Львівщини утворилася дірка в шлунку

Джерело