Верхньодніпровський районний суд Дніпропетровської області визнав винним у шахрайстві студента і призначив йому покарання у вигляді 60 годин громадських робіт. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на вирок від 22 вересня.

Обвинувачений був прихожанином Свято-Миколаївської парафії  Дніпродзержинської єпархії УПЦ МП і добре знав про дружні та довірливі між настоятелем і фермером, який також відвідував храм. Наприкінці січня 2022 року хлопець вирішив реалізувати шахрайську схему. Для цього придбав нову сім-картку і через додаток Telegram почав видавати себе за священника. Обвинувачений від імені батюшки звернувся до підприємця з проханням надати у тимчасовий борг 5 тис. грн. Шахрай переконував потерпілого: за ці гроші проведуть поточний ремонт Свято-Миколаївської парафії. Наступного дня фермер перерахував на картку зловмиснику 4,7 тис. грн.

Після отриманих коштів шахрай, видаючи себе за священника, знову попросив гроші у фермера на ремонт храму. Цього разу обманутий підприємець перерахував 10 тис. грн. Як з’ясувалося, шахрай «спустив» майже 15 тис. грн на власні забаганки.

Видав себе за московського батюшку. Суд покарав студента, який вициганив гроші у фермера

У суді студент повністю визнав вину і щиро розкаявся. Пообіцяв повернути ошуканому підприємцю всю суму коштів. Під час розгляду справи за обвинуваченого заступилася сестра. Вона повідомила, що її брат є дитиною позбавленою батьківського піклування, з семи років виховувався в прийомній сім’ї. З 2021 року він проживав у гуртожитку навчального закладу. 

Крім цього, на пом’якшення покарання вплинула досудова доповідь філії держустанови «Центр пробації» у Дніпропетровській області. Згідно з нею, обвинувачений може виправитися, будучи на волі. Цьому повинна посприяти його сестра, яка більше приділятиме увагу брату, цікавитиметься його особистим життям, успіхами та невдачами.

Як повідомляв «Главком», у Київській області затримали банду злодіїв, жертвами яких стали десятки людей зі всієї України. Злочинну групу шахраїв поліцейські викрили в Бучанському районі. 29-річний житель Вишневого разом із чотирма спільниками організували аферу із продажу деревини. 

На рахунку зловмисників налічується 80 випадків шахрайства. 

Джерело