За останні 48 годин українські війська продовжували досягати значних успіхів в Херсонській області та імовірно прорвали кордон Луганської області в напрямку Кремінної.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни.

"Геолокаційні кадри підтверджують російські заяви про те, що українські війська продовжують наступ на схід від Лимана та, можливо, прорвали кордон Луганської області в напрямку Кремінної", — зазначили в інституті.

ЗСУ імовірно прорвали кордон Луганської області в напрямку Кремінної — ISW

За словами аналітиків, ЗСУ успішно просуваються північніше від Лимана, тобто на межі Харківської та Луганської областей на захід від Сватового та звільнили від окупантів Борову, Шийківку, Ізюмське та Дружелюбівку.

В ISW зазначили, що українські та російські джерела повідомляли, що українські війська здійснили значні прориви на півночі Херсонської області в період з 2 по 3 жовтня. Йдеться зокрема про звільнення Миролюбівки, Архангельського, Михайлівки, Гаврилівки та Новоолександрівки.

"Міністерство оборони Росії визнало, що українські війська пробили російську оборону в напрямку Золотої Балки (приблизно 82 км на північний схід від Нової Каховки), і російські війська відійшли на підготовлені оборонні позиції", — йдеться у звіті.

В Інституті зазначили, що українські військові зберігали оперативне мовчання щодо просування українських військ в інших районах Херсонської області.

"Міністерство оборони Росії стверджувало, що двічі відбивало українські контратаки на Давидів Брід на східному березі річки Інгулець приблизно за 53 км на північний захід від Нової Каховки між 2 і 3 жовтня", — йдеться у звіті.

За словами аналітиків, ЗСУ продовжили блокаду для підтримки наземного контрнаступу України: знищили російський складу боєприпасів у Таврійському, склади боєприпасів у Скадовську на південному заході Херсонської області, обстріляли російські склади боєприпасів у Херсонському районі та збили російський літак Су-25 у Бериславському районі. ЗСУ продовжували обстрілювати позиції росіян у Дар’ївці Бериславського району та Новій Каховці в центрі Херсонської області.

"Українські успіхи в Херсонській області сколихнули і без того вразливий інформаційний простір РФ. Російські окупаційні чиновники все частіше звинувачують розвідку НАТО у викритті слабких місць російської оборони та закликають російські війська готуватися до міських боїв і розробляти нові оборонні позиції", — зазначили в ISW.

Читайте також

Командири "Азовсталі" з рідними, звільнення сіл на Харківщині та Херсонщині, Ілон Маск і Росія. 223-й день війни. Онлайн

ЗСУ завдали ударів по десятках позицій військ РФ — Генштаб

Джерело