Кілька днів тому на Флориду обрушився потужний ураган «Іен». Штат досі бореться з руйнівними наслідками. Про це пише The Guardian.

Підтверджено, що загинула понад 81 людина, і очікується, що жертв буде ще більше. Екіпажі рятувальників, які працюють іноді по 20 годин, досі прочісують уламки, а повені тривають у багатьох частинах штату. Флорида мобілізувала щонайменше 5200 військовослужбовців національної гвардії. 

«Використовуючи повітряні човни і гелікоптери, ці війська, берегова охорона США та місцеві пожежні, поліцейські та пошуково-рятувальні служби обшукують постраждалі райони в пошуках тих, хто вижив, хоча їхні зусилля сповільнюються через відсутність електрики, мобільного зв’язку та інфраструктури», – зазначає видання.

Флоридою пронісся потужний ураган: загинули більше 80 людей (фото, відео)

Відомо, що «Іен», один із найсильніших ураганів, що обрушилися на США за останні роки, залишив без електрики 2,7 млн ​​будинків у штаті Флорида. За прогнозами, у п'ятницю ураган рушить на північ, до Джорджії та Південної Кароліни. Незадовго до цього «Іен» пройшовся Кубою, залишивши без світла 11 млн осіб.

Блок галереї

Швидкість вітру на узбережжі Флориди сягала 240 км/год. Після першої ударної хвилі швидкість вітру впала вдвічі, до 120 км/год. Зараз «Іен» втратив статус урагану і класифікується як тропічний шторм, де швидкість вітру лише зрідка перевищує 100 км/год.

Для дев'яти округів Флориди президент США Джо Байден вже започаткував спеціалізовані фонди федеральної допомоги для ліквідації наслідків стихійних лих. У Білому домі додали, що після оцінки збитків їх кількість може зрости. Федеральні гроші підуть на будівництво тимчасового житла, ремонт будинків, кредити на купівлю необхідних речей, а також на розчищення завалів.

Джерело