Нобелівську премію з фізіології або медицини у 2022 році отримав шведський біолог Сванте Паабо (Svante Pääbo) за відкриття стосовно геномів вимерлих гомінінів та людської еволюції. Про це повідомляється на сайті Фонду Нобеля.

Паабо секвенував геном неандертальця – вимерлого родича сучасної людини. А також зробив відкриття невідомого раніше гомініна з Денисової печери. Науковець виявив, що передача генів відбулася від цих вимерлих гомінінів до Homo sapiens після міграції з Африки приблизно 70 тисяч років тому.

«Цей давній потік генів для сучасних людей сьогодні має фізіологічне значення. Наприклад, впливає на те, як наша імунна система реагує на інфекції», – йдеться в повідомленні.

Оголошено лауреата Нобелівської премії з фізіології та медицини

Це вже 112 Нобелівська премія з фізіології або медицини, яку вручають з 1901 року й пропускали усього дев'ять разів. Минулого року нею нагородили Девіда Джуліуса (David Julius) та Ардема Патапутіана (Ardem Patapoutian) за відкриття рецепторів температури та дотику. У 2020 році нагородили Харві Альтера (Harvey Alter), Майкла Хютона (Michael Houghton) та Чарльза Райса (Charles Rice) за дослідження вірусу гепатиту C.

Джерело