Конструюють буржуйки у підвалах та збирають хмиз на зиму – так готуються до холодів жителі села Новоандріївка на Пологівщині, що перебуває під постійним прицілом російських окупантів.

У прифронтовому селі побували кореспонденти Суспільного Запоріжжя.

Нині у селі залишилось до півсотні жителів. Гуртом лагодять пошкодження від ворожих снарядів та готуються зустрічати холоди.

Пані Ольга показує свіжо зроблену пічку. Каже: "зліпили" самі й з нею планують зимувати.

У будинку вже було парове опалення, але ж без світла та газу воно не працюватиме:

"Було парове, тепер воду будемо зливати й дідусь поставив пічку, а ще в погреб, щоб тепло було, треба нам буржуйку і дров треба. А де взяти. Там все заміновано в посадку ніде не підеш. На допомогу ми писали, бо пенсії маленькі".

Порається по господарству та збирає хмиз по дорозі пенсіонерка пані Оксана. Пенсії, аби закупити паливні матеріали для зими, не вистачить:

"Вугілля 9 тисяч, вже дізналася. Так це 9 тисяч в Запоріжжі, а ще ж привезти. Ото так і запасаюсь. Вони ж набили дерев, позривало. Ото і тягаю. Знаєте скільки треба на зиму натягати, щоб отопити. У нас було вже парове опалення, ми ж до цивілізації йшли, плити повикидали. В системі працює насос. А зараз світла немає, газу немає".

Житель села Віталій розповідає, що нині у погребі починає будувати буржуйку:

"Будемо триматися. Намагаємось пиляти дрова. Як тільки починаємо гудіти, окупанти починають стріляти. Тому пиляємо вручну".

Щоб не замерзнути взимку люди допомагають лагодити один одному пробиті дахи, стіни, вибиті вікна російськими снарядами, проте кажуть – цього вистачає ненадовго.

"Тільки все полагодили – знову прильот, знову все зруйновано. Але ми будемо триматися. Слава Україні!".

Читайте також: Як на "нулі" живуть ті, хто вирішили не виїжджати, розповів голова Гуляйпільської громади Запорізької області

У прифронтовому селищі на Запоріжжі сімейний лікар працює і як водій, і як кочегар

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

Джерело