Змагання в Ліверпулі стартують 29 жовтня.

Збірна України визначилася зі складом на чемпіонат світу зі спортивної гімнастики 2022 року. До заявки увійшли 10 спортсменів: 5 чоловіків та 5 жінок.

Цьогорічні змагання в англійському Ліверпулі стартують 29 жовтня й триватимуть до 6 листопада. Організатори турніру мають намір розіграти 14 комплектів нагород.

Україна кваліфікувалася на чемпіонат світу за підсумками європейської першості цього літа в Мюнхені. Це стало можливим завдяки потраплянню української збірної до топ-12 у багатоборстві.

Читайте також: Чоловіча і жіноча збірні України відібралися на ЧС зі спортивної гімнастики. Він є відбірковим до Олімпіади-2024

У порівнянні зі складом на ЧЄ-2022, у заявці збірної не виявилося лідера команди, чемпіона Європи 2020 року в командній першості Петра Пахнюка. Не увійшов до складу й чемпіон юнацької Олімпіади-2018 Назар Чепурний.

Дві зміни відбулися й у складі жіночої збірної. У Ліверпулі не виступатимуть Вікторія Іваненко й Катерина Куліній, натомість запрошення до збірної отримали Маргарита Козловська й Діана Савельєва.

Збільшити свій доробок на чемпіонатах світу в Ліверпулі намагатимуться й лідери збірної України - Ігор Радівілов та Ілля Ковтун.

Склад збірної України зі спортивної гімнастики на ЧС-2022 Чоловіки: Ілля Ковтун, Богдан Супрун, Микита Мельников, Пантелій Колодій, Ігор Радівілов.

Радівілов тричі ставав медалістом чемпіонатів світу зі спортивної гімнастики в опорному стрибку. Його найкращим здобутком є "срібло" світової першості 2014-го та 2017 років. На рахунку Ковтуна - "бронза" минулорічного ЧС у багатоборстві.

Жінки: Маргарита Козловська, Діана Савельєва, Єлизавета Губарєва, Валерія Осіпова, Юлія Касяненко.

Губарєва перемагала на великих міжнародних форумах у 2020 році, коли здобула "золото" чемпіонату Європи в командній першості. Касяненко здобувала "бронзу" на тій самій європейській першості 2020-го в турецькому Мерсіні.

Як коментують склад у збірній України

Заявку збірної України ексклюзивно для Суспільне Спорт прокоментував головний тренер Геннадій Сартинський. За його словами, жіноча та чоловіча команди наразі взяли курс на активе залучення до змагань молоді перед літньою Олімпіадою-2024.

Про відсутність у заявці Петра Пахнюка та кадровий стан збірної

"Пахнюк зараз в Італії, з дітьми. Що там далі буде, я не знаю. Треба нам готувати команду на наступний рік, бо він буде також відбірковим. На чемпіонаті Європи треба потрапити до 13 найкращих команд, щоб здобути путівку на чемпіонат світу. Тому зараз треба більше працювати з молоддю. Що ми й робимо.

Пахнюк - досвідчений гімнаст, він завжди зможе так виступити. А молодих треба обкатувати. Щоб вони виступали на таких змаганнях і могли конкурувати з іншими гімнастами. Тому й така команда. Що маємо, те маємо. Завдання одне - потрапити на Олімпійські ігри, пройти відбір. Потрібна молодь. От ми їх і готуємо, пробуємо нових гімнастів. У дівчат проблеми ті самі". Про фактор Ковтуна та плани Радівілова

"Ілля Ковтун вже два роки як є лідером команди. Тому за ним і тягнеться молодь - тим більше, вони разом тренуються.

Радівілов зараз у Конча-Заспі. Він приїхав до України, хотів виїхати, але ще не мав виклику на Німеччину. Тому тренується зараз у Конча-Заспі, звідти буде їхати на чемпіонат світу". Що відомо На чемпіонаті світу 2021 року в японському Кітакюсю збірна України здобула одну медаль - "бронзу" Іллі Ковтуна в абсолютній першості - та посіла дев'яте місце в медальному заліку. Найкращим результатом України на чемпіонатах світу зі спортивної гімнастики є друге місце загального заліку у 1995 році. Тоді українські гімнасти виграли шість медалей, з яких три були золотими. До чемпіоната світу 2022 року не були допущені збірні Росії та Білорусі через організоване їхніми державами вторгнення до України в лютому.

Джерело