Оголошенням надзвичайної ситуації Латвія відреагувала на оголошення часткової мобілізації на росії

Уряд Латвії оголосив надзвичайну ситуацію з 28 вересня до 26 грудня в регіонах поблизу з росією та закрив один з прикордонних переходів. Це пов'язано з оголошеною в РФ частковою мобілізацією.

Видання Delfi пише, що надзвичайну ситуацію оголосили в Алуксненському, Балвському та Лудзенському краях. Також уряд доручив закрити прикордонний перехід у Педедзе, а Державній прикордонній охороні посилити контроль на латвійсько-російському кордоні та ретельніше перевіряти громадян РФ, які прибувають до Латвії.

Латвія оголосила надзвичайну ситуацію і закрила один із переходів на кордоні з рф

У латвійському Міністерстві внутрішніх справ зауважили, що після оголошеної в Росії часткової мобілізації багато росіян намагаються покинути країну і у відомстві вважають, що це може привести до того, що ситуація на латвійсько-російському кордоні може різко змінитися. Також в МВС припустили, росіяни намагатимуться перетнути кордон нелегально.

Міністр внутрішніх справ Крістап Еклонс раніше заявляв, що мобілізація в Росії не є підставою для надання притулку в Латвії.

Як інформував 5.UA, 21 вересня російський диктатор володимир путін повідомив, що в росії оголошено часткову мобілізацію. путін також відкрито заявив, що готовий використати ядерну зброю. 

Джерело