27 серпня о 19:45 на лінію 101 поступило повідомлення від туристів про те, що спускаючись з гори Пожижевська вони втратили орієнтування та не можуть самостійно продовжувати рух, потрібна допомога рятувальників, повідомляє “Галицький кореспондент” з посиланням на управління ДСНС.

Для проведення пошуково-рятувальних робіт було залучено рятувальників пошуково-рятувального відділення селища Ворохта поста Заросляк.

Вже о 22:05 заблукалих туристів знайдено та супроводжено до бази Заросляк звідки вони на власному транспорті направелись до місця постійного проживання.

На Прикапатті туристи, які спускалися з гори не змогли повернутися самі: просили допомоги рятувальників

Головне управління ДСНС України в Івано-Франківській області наголошує! Вирушаючи у туристичний похід, дотримуйтесь наступних порад від рятувальників:

– обов’язково інформуйте своїх близьких і знайомих про проходження вашого маршруту й очікуваний час повернення з походу, а краще — зареєструйте свою гірську мандрівку на рятувальних постах;

– уникайте походів поодинці. Мінімальна рекомендована кількість учасників туристичної групи складає не менше ніж 3 особи;

– переконайтеся, що ваше екіпірування відповідає вимогам походу. Візьміть з собою достатню кількість їжі та води, а також необхідний одяг;

– поцікавтеся умовами місцевості і прогнозом погоди;
– завантажте застосунок “Порятунок у горах”.

Цей додаток призначений для комунікації туристів з рятувальною службою, а саме:

• голосових дзвінків;
• передачі сигналів “SOS” із географічними координатами;

Дбайте про свою безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!

Також читайте про те, що кілька днів тому в Чорному лісі заблукали троє грибників

На Прикапатті туристи, які спускалися з гори не змогли повернутися самі: просили допомоги рятувальників

Джерело