У Дніпрі відкрився центр допомоги переселенцям. У ньому можна отримати продуктові набори та проконсультуватись у юриста чи психолога. Що потрібно для отримання допомоги — дізнавались кореспонденти Суспільного.

Щоб отримати гуманітарну допомогу, консультації психолога чи юриста, переселенці мають спочатку заповнити заяву.

"Вони мають надати фото документів паспорт, ІПН. Фотографують на місці, тут же заповнюють заяву на гуманітарну допомогу — продуктова, гігієна й за можливості постіль", – розповідає працівниця хабу Маргарита Фоміна.

Продуктові набори, консультація юристів та психологів. У Дніпрі відкрили хаб для переселенців

Таку допомогу вже отримала Олена Желінкова. Вона разом з родиною тікала з-під обстрілів на Луганщині у березні. Це, каже, велика підтримка у скрутний час.

"Чого звернулась за допомогою? Бо складно жити, перемістились — жити ніде, гуманітарна допомога надходить", – говорить вона.

Крім гуманітарної допомоги, переселенці можуть отримати консультацію у юриста, соціальних працівників та психологів, зокрема щодо сексуального насильства.

За словами соціальних працівників, до хабу звернулися вже 68 людей дорослих, які потребують психологічної допомоги, та 33 дитини, батьки яких затребували дитячого психолога.

Також у центрі можна записатися на консультацію до сімейного лікаря, гінеколога або психіатра.

"Ця робота є дуже важливою з огляду на величезну кількість катувань, сексуального насильства, пошкодження майна, нанесення шкоди здоров’ю з боку російських окупантів і агресорів", — зазначила урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко.

Проєкт заснували за фінансової підтримки фонду народонаселення ООН у галузі народонаселення.

"Ми продовжуємо працювати пліч-о-пліч з владою, засновувати центри реабілітації, працюватимуть гарячі лінії, особливу увагу приділятимуть випадкам сексуального насильства", – говорить заступник представника Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Мустафа Елканзі.

Дніпро став третім містом України, де відкрився такий центр. Подібні заклади вже працюють у Запоріжжі та Львові, найближчими тижнями відкриються у Києві та інших містах України.

Читайте також

У Дніпрі відкрили консультаційний центр для допомоги військовим та їхнім родинам

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Джерело