Актор театру та кіно Максим Бурлака презентував свій проєкт у чернігівському міському палаці культури. Це навчальний відеоролик, який у жартівливій формі показує, як виконувати асани або ж вправи з йоги. Максим пропонує використовувати повітряні тривоги з користю, направляючи негативну енергію та емоції у фізичні вправи поєднані із дихальними техніками, що заспокоюють.

Ідея проєкту виникла в Максима, коли під час повітряної тривоги він ховався в укритті. Тоді він помітив, що люди навколо не випускають телефонів з рук, вивчаючи новини, і щодалі стають більш замкненими та знервованими.

"Люди всі застресовані, спини схожі на знаки питання. І розумію, що таке існування шкодить психічному та фізичному здоров’ю. І в цей день прийшла ідея, вона якось на римі зіграла: йога – тривога. І народився проєкт "Йога за сигналом тривога", – розповів автор проєкту Максим.

Як він додає, йога допомагає сконцентруватись. Від зовнішнього світу перейти до інших моментів. Тому у такій напіврозважальній формі він пропонує людям надлишок емоцій, часто негативних, направити на фізичні вправи, які до того ж допоможуть заспокоїтись.

Заради обкладинки Максим спеціально їздив до Харкова, аби сфотографуватись в стійці на голові на площі Свободи поруч зі снарядом, який привезли у 2015 році. Ця поза в нього асоціюється із ракетою.

Присутнім на презентації пропонували вивчити прості дихальні вправи, які може виконати будь-хто у будь-яких умовах. Правильно виконані дихальні вправи, говорить інструкторка з йоги Ксенією Богун, здатні покращити самопочуття практично одразу.

"Найпростіше, що ми можемо зробити – це просто слідкувати за своїм диханням. Ми робимо глибокий вдих, десь на чотири секунди. Потім затримуємо дихання і також тримаємо десь чотири секунди. І потім ще чотири секунди видихаємо".

Артистка балету Світлана також відвідала презентацію та практикувала йогу.

"Люди іноді дуже панікують. І саме, можливо, концентрування на самому собі може допомогти людині трохи заспокоїтись. І це, як на мене, дуже важливо, усвідомити це навіть".

Нині ж Максим Бурлака розмірковує над наступними епізодами "Йоги за сигналом тривоги".

Детальніше дивіться у сюжеті:

Читайте також:

Консервують, закуповують дрова та обігрівачі: як жителі Чернігівщини готуються до зими

Джерело