Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко каже, що наразі пріоритет номер один - робота на оборонний сектор, допомога Збройним силам України. Саме тому з урахування війни МОЗ буде враховувати те, чи вводити і як вводити COVID-обмеження.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів оільник МОЗ.

За словами Ляшка, загалом все буде залежати від ситуації з поширенням хвороби в країні.

Ляшко розповів, чи можуть повернути обов'язковий карантин через COVID-19

"Все залежатиме від того, як зможемо балансувати. Якщо ми будемо бачити, що інфекційні захворювання переважають, займається ліжковий фонд в лікарнях і буде загроза, що ми не впораємося з пораненими, - який буде вихід у міністра охорони здоров'я? Звичайно, просити вводити більш жорсткі умови для того, щоб якісно і ефективно надавати медичну допомогу пораненим", - пояснив Ляшко.

Міністр згадав і новий вид кронавірусу "Омікрон", який зараз поширюється Європою. З його слів, наразі фіксують менше госпіталізацій і ускладнень.

"На це може вплинути кілька факторів - або сам штам не так агресивний, або все ж кількість імунізованих людей значно більше - перехворіли і провакцинованих. Ми бачимо в Європі, що там цифри випадків зростають, але кризи в лікарнях поки немає", - додав Віктор Ляшко.

Нагадаємо, щепитися від COVID-19 в Україні можна в будь-якому пункті чи центрі вакцинації.  Якщо людина не належить до групи ризику та не має 60 років – наразі робити другу бустерну дозу щеплення проти COVID-19 не рекомендовано. 

Перелік пунктів можна дізнатися за посиланням або за телефоном 16-77.

Читайте також:

Щеплення у разі хронічних захворювань: чому астма - не перешкода для вакцинації

Як вакцинуватися від інфекцій людям із діабетом, хронічними серцево-судинними та респіраторними хворобами – МОЗ

На Волині зафіксували перший випадок нового різновиду вірусу "Омікрон"

Джерело