16 липня в Одесі російська ракета поцілила у будівлю, де розташовувався цех з виробництва спідньої білизни. Внаслідок атаки підприємство було зруйноване. Його засновники втратили майже 100 тис. доларів та все обладнання, а власниця приміщень — п'ять мільйонів гривень. З ними поспілкувались кореспонденти Суспільного.

Засновниця цеху Олена Сафарова почала працювати у знищеному приміщенні наприкінці травня. Для цього вона зробила тут ремонт.

"Техніка, в принципі, вигоріла уся повністю. Навіть ті машини, які залишилися на столах, вони вже не придатні ані для шиття, ані для чого, тому що усі пластикові деталі, усе повністю поплавилося. Як нам пояснили механіки, відновленню воно не підлягає", — пояснила Сафарова.

У приміщенні площею 220 квадратних метрів працювали зо два десятки робітників. Частина виготовленої ними продукції вціліла після пожежі.Але шансів її продати мало — сморід гарі не вивітрюється з речей навіть після прання, розповіла власниця.

"Воно усе окислине, воно усе у сажі, тобто його відіпрати чи щось з ним зробити не реально", — додала жінка.

Владислав Сафаров, чоловік Олени та співзасновник компанії, розповів, що ремонт тривав близько місяця. Після пожежі він був шокований.

"В мене ступор був, я не знав, навіть, що сказати, в мене ком в горлі був. Важко. Головне, що усі живи, усі наші працівники... Зараз законсервуємо, я думаю і дочекаємося кінця війни, потрохи починати робити ремонт", — поділився чоловік.

Через російську ракету, подружжя втратило близько 98 тисяч доларів. Зараз вони знайшли нове приміщення для роботи.

"З технікою нам допомогли, дали в оренду. Деяку ми закупили: на яку вистачило грошей. Зараз працюємо потрохи, намагаємося відновитися. Але це важко після усього цього", — розповіла Олена.

Людмила Заславська, власниця п'ятиповерхової будівлі, в якій розташовувався цех Сафарових. Перед повномасштабним вторгненням жінка завершила капітальний ремонт в будинку. Інші орендодавці не встигли заїхати до приміщень. Жінка втратила близько п’яти мільйонів гривень.

"Після пожежі і вибухової хвилі винесло вікна, згоріло усе. Тут була дуже висока температура, до того, що кондиціонери всередині повністю поплавилися. Обладнання, стіни на сто відсотків знищені", — описала наслідки руйнувань Людмила Заславська.

Робітники й нині продовжують розчищати приміщення: виносять будівельне сміття та залишки згорілих речей.

Читайте також В Одесі ракета влучила у склад: виникла пожежа. ФОТО "Русскій мір" нам принесли": наслідки ракетної атаки на торговельний склад в Одесі. ВІДЕО Після ракетної атаки складу в Одесі відкрили кримінальну справу. Є поранений

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Джерело