З полиць вже забрали майже половину читацького фонду, бо написана ворожою мовою, йдеться  в ТСН.

Наче за ґратами зберігаються тепер книжки російською в бібліотеках держави. «Ці всі книги чекають свого часу на списання», - каже директорка Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки Наталія Філяк.

Однак, позбуватися їх почнуть тільки після детальної перевірки. «Кожну книгу треба передивитися, перечитати, зрозуміти, підлягає вона списанню чи ні», - додає Наталія.

Книжкова ревізія перетворила російськомовну літературу на макулатуру в українських бібліотеках

На списання підуть першими ті книжки, які були позначенні як «цінні» і до дозволялись видаватись додому. А ще ті, що  мають антиукраїнський зміст, пропагують насилля, державну ворожнечу, або ж возвеличують Росію. Такі примірники до бібліотек нерідко привозили до війни, кажуть у книгозбірні. «Приходили, пробували дарувати журнал «русскій мір» - ми його прийняли з подякою, а потім коли звернули увагу, про що там написано, зрозуміли, ні, такі журнали нам не потрібні. Але в дуже багатьох бібліотеках, не продивившись уважно, такі журнали ставили на баланс і люди їх читали», - розповідають в бібліотеці.  

Позбуватимуться й книг сучасних російських авторів, які підтримують війну в Україні, а от класиків поки не чіпатимуть.

«Пушкін, Достоєвський, Гоголь, Булгаков – вони всі є, всі у відкритому доступі, якщо перекладені українською мовою. Навіть російською, воно є у підсобних приміщеннях», - зазначають у закладі.

Книжки з підсобок теж видаватимуть на замовлення, але за умови, що вони не несуть ворожнечі і не мають аналогів українською. «Медицині, по математиці, по хімії – це література, яка мало видається, мало перевидається. В основному ця галузева література була написана російською мовою», - каже завідувачка відділу бібліотеки імені Олександра Духновича на Закарпатті Ольга Коваленко.

В читальнях Закарпаття теж прибрали з полиць чи не половину книжкового фонду. «Україномовна література становить майже 54%, російська література 40%, 6% - література іншими мовами», - додає завідувачка відділу комплектування і обробки літератури Мукачівської міської ЦБС Марія Пайдак.

Після початку повномасштабного вторгнення книжки російською майже перестали замовляти, кажуть в цій бібліотеці. «У нас багато переселенців, які приходили з Донецька, з Луганська – вони говорять, що дайте нам українську мову, ми хочемо читати українською. Я вам хочу сказати, що у нас такий лагідний перехід на українську мову», - додають в бібліотеці Закарпаття.

Коли закінчиться війна, впевнені у бібліотеках - їхні фонди швидко поповняться сучасними  книжками українською. А поки  діляться з читачами посиланнями на видавництва, які відкрили безкоштовний доступ до своєї продукції.

Читайте також:

Онкохворі українці по кілька діб вибираються із окупованих територій, щоб отримати лікування, та часто час втрачено

Український рятувальник взявся пробігти 800 кілометрів через дві благодійні мети

Молодь України взялася допомагати війську: вони і до Папи Римського достукаються і їжу бійцям-веганам напакують

Джерело