Харків'яни, які через війну втратили майно, вже просять у волонтерів "Червоного Хреста" теплі речі.

Про актуальні потреби харків'ян в ефірі "Українського радіо Харків" розказав волонтер Харківської обласної організації "Червоного Хреста України" Ігор Клименко.

"Щодо нинішніх потреб, то люди вже просять зимові речі. У лікарні, у шпиталь одяг відвозимо. Актуально зараз ковдри, спальні мішки, подушки тощо для жителів вулиць Наталії Ужвій, Бучми, проспекту Тракторобудівників, зокрема, які втратили житло. Дах п’ятиповерхівки мого знайомого, волонтера приблизно 27 лютого пробила ракета. Він змінив уже три адреси. Устиг тільки одяг узяти", — розповів Клименко.

Харкову допомогу надає міжнародний "Червоний Хрест" — Данія, Туреччина, Словаччина, Іспанія, Італія, каже волонтер.

"Щодо обсягів гуманітарної допомоги, то зараз усе приходить до ладу, структурується, раніше мало було зрозумілим як і що. Місто практично було порожнім. Потребували зокрема допомоги мешканці Малої й Великої Данилівки, Дергачів, Чугуївського району тощо. Більше ми допомагали за заявками громади. У нас є й чат-бот, і гаряча лінія. Прагнемо, щоб наша допомога була адресною", — говорить Ігор Клименко.

Читайте також: "Така собі українська АВВА": актори театру музкомедії Харкова співають для військових

"Стосовно продуктів — у нас є індивідуальний чи сімейний набір. Туди входять макарони, рис, борошно, олія, консерви. Це розраховано за формулою, щоб людині вистачало калорій на день. Це коробка, буває індивідуальна й розрахована на місяць, а буває на 5 осіб. На людину видається коробка вагою 20 кг на місяць. Наші критерії — малозабезпечені верстви населення, утому числі з дітьми, літні громадяни, люди з інвалідністю тощо. Звернутися до нас можна через сайт обласної організації "Червоного хреста України", — розказав волонтер.

Читайте також

Промислові альпіністи у Харкові закривають вибиті через війну вікна

Джерело