У Херсонській області окупаційна влада планувала провести так званий "референдум" 11 вересня. Дата з початку вторгнення змінювалась тричі. Спочатку його хотіли провести у квітні, потім — у травні. Депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань розповів Суспільному, що наразі росіяни планують вчетверте відкласти дату референдуму.

За словами Сергія Хланя, окупаційна влада провалила організаційну складову для підготовки псевдореферендуму.

"Останній місяць росіяни розгублені від успіхів українських військових. Їх вивело з колії підняття такого бойового духу херсонців в очікуванні збройних сил України. Тому організація провалена. Підтримка там зовсім мала у відсотках", - говорить Сергій Хлань.

Дії ЗСУ та громадянська позиція херсонців стримує росіян від проведення псевдореферендуму

Окупаційна влада планує провести шоу, а не референдум, говорить Юрій Соболевський. Їм потрібно показати, що Херсонщина підтримує ідею приєднання "руського миру". Проте херсонці чинять постійний опір, каже перший заступник голови Херсонської обласної ради.

"Чому вони відкладають? Тому, що не встигають підготувати це шоу. Вони не можуть сформувати навіть мінімальну кількість виборчих дільниць, набрати людей і підготувати приміщення. Все це потребує значних зусиль. У них немає людей. Тому вони відкладають це шоу", - розповів Юрій Соболевський.

Дії ЗСУ та громадянська позиція самих херсонців стримує росіян від проведення референдуму, говорить політологиня Андріана Костенко. Військові РФ також бояться, що референдум може спровокувати контрнаступ ЗСУ.

"Спроба провести референдум окупаційної влади в Херсоні це спроба легалізувати незаконні дії окупантів на території України. Ці дії спрямовані на внутрішню аудиторію, на російських громадян. Незаконний референдум не буде визнаний, як самими херсонцями, так і українцями і міжнародною спільнотою", - розказує Андріана Костенко.

Поки дата проведення залишається невизначеною. Зараз окупаційна влада всіляко намагається тиснути на херсонців, розказує Юрій Соболевський. Проводять примусову паспортизацію, рублізацію, фільтрацію, підкуповують пенсіонерів та херсонців, які мають дітей.

Читайте також: Росія може перенести "референдум" на Херсонщині — ISW Пропагандист з "ДНР" очолив телерадіокомпанію, створену окупаційною владою у Херсоні На Херсонщині окупаційна влада видає "псевдопаспорти" Вторгнення Росії в Україну, день 169. Текстовий онлайн

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

Джерело