Підприємство «Агро-Лтава Полтавської міської ради», яке планують створити в обласному центрі, має займатися, зокрема, вирощуванням та переробкою зернових. Про це 11 серпня під час засідання міської комісії з питань регулювання земельних відносин повідомила начальниця управління земельних ресурсів міськради Оксана Левченко.

На засіданні презентували проєкт рішення про створення комунального підприємства «Агро-Лтава Полтавської міської ради». За словами Оксани Левченко, ідея полягає в тому, щоб вирощувати та переробляти зернові культури в крупи, борошно тощо, а потім їх продавати, зокрема, у Полтавській громаді за вартістю, яка нижча ринкової.

«Я вважаю, що кожне комунальне підприємство, зокрема, якщо йдеться про підприємство сільськогосподарського напрямку з подальшою переробкою в продукти харчування, – це повинно бути окреме підприємство, яке буде займатися виключно цією діяльністю. Кошторис наразі не планувався і штат також не планувався», – розповіла начальниця міського управління земельних ресурсів Оксана Левченко.

Згідно зі статутом підприємства, який додавали до проєкту рішення, визначили понад дві сотні можливих предметів діяльності майбутньої установи. Серед них, зокрема:

Розведення верблюдів та вирощування зернових: у Полтаві хочуть створити комунальне підприємство вирощування зернових, бобових, насіння олійних культур; вирощування тропічних і субтропічних фруктів; розведення великої рогатої худоби молочних порід, буйволів; розведення коней та інших тварин родини конячих, верблюдів та інших тварин родини верблюдячих; розведення овець, кіз, свиней; морське рибальство; надання послуг таксі та інше. «Досить значний перелік видів діяльності, який передбачає створення даного комунального підприємства. Для того, щоб ми чітко змогли або затвердити, або відхилити даний проєкт рішення, ми маємо бачити стратегію, бізнес-план, куди націлена буде діяльність цього підприємства, які гроші будуть залучені, який економічний ефект від створення цього комунального підприємства», – повідомила Суспільному голова міської комісії з питань регулювання земельних відносин Тетяна Годяк.

Члени комісії проєкт рішення про створення підприємства відправили на доопрацювання. Його мають розглянути під час наступного засідання, каже Тетяна Годяк. Коли саме воно відбудеться, поки не відомо.

За словами начальниці міського управління земельних ресурсів Оксани Левченко, для членів комісії планують підготувати бізнес-план. На її думку, за три роки діяльності підприємство дасть прибуток, який має покрити витрати на його створення та функціонування.

Читайте також:

- Як виживають аграрії на Полтавщині в умовах війни: інтерв’ю із фермером Василем Бурлакою

- "Дощі не дають збирати зерно": аграрії Полтавщини розпочали збір озимих культур

- У Полтаві облаштовують сад-город: що про це відомо

Джерело