У столиці Фінляндії демонтували подарований СРСР у 1989 році пам’ятник з назвою “Мир у всьому світі”, повідомив фінський телеканал Yle.

У столиці Фінляндії демонтували пам’ятник” Мир у всьому світі”, отриманий у подарунок від СРСР

Пам’ятник належить Гельсінському художньому музею і буде доставлений на склад у регіоні East Vsemaa. Через великі розміри його планують транспортувати з Гельсінкі морем на баржі.

Повідомляється, що Гельсінкі отримав пам’ятник з москви в 1989 році, відкрив його в 1990 році, і вже тоді пам’ятник викликав багато дискусій.

У 1991 році троє студентів облили пам’ятник смолою і покрили його пір’ям, щоб донести до громадськості думку, що подарована статуя не підходить для Гельсінкі.

Суспільна дискусія про доцільність пам’ятника також розгорілася останніми місяцями після нападу росії на Україну. Навесні на постаменті поставили напис «всесвітні гроші», а в руки людських фігур пам’ятника вставили прапори України.

Як повідомляє YLE, окрім небажання мати щось спільного з срср і сучасною росією, демонтаж радянського пам’ятника пов’язують із планами реорганізації руху на площі та вулиці, де він встановлений. На місці пам’ятника буде облаштовано тротуар.

Джерело