У Міністерстві оборони прокоментували нещодавнє інтерв’ю генерал-майора ЗСУ Дмитра Марченка, в якому він сказав, що Україна планує деокупувати Херсон та завершити активну фазу війни до кінця року, нагадавши, що поширення інформації щодо оперативних планів Збройних сил України заборонено законом.

Про це під час брифінгу 11 серпня у відповідь на питання кореспондента Суспільного розповіла заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

"Що стосується інтерв’ю, про яке ви запитали. Я ще раз наголошую на тому, і сьогодні згадувала про кримінальну відповідальність за інформацію, яку розголошують деякі військові. До речі, блогери і журналісти це зараз роблять", — зазначила посадовиця.

У Міноборони нагадали про кримінальну відповідальність за розповсюдження планів ЗСУ

Вона наголосила, що дані щодо оперативних планів українських військ не підлягають поширенню.

"З приводу планів ЗСУ. З приводу якоїсь інформації, яка їм стала відома з передової. Ще раз звертаюся до всіх. Не треба ставити питання про оперативні плани ЗСУ. Тому що це — інформація з обмеженим доступом, і публічно ніхто не буде про це відповідати. Все, що можна сказати, воно вже заявлено", — підкреслила Маляр.

Своєю чергою, заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗС України бригадний генерал Олексій Громов додав, що українські військові готові у разі потреби продовжити контрнаступ на півдні України.

"Стосовно проведення контрнаступу. Завданням ЗСУ є забезпечення недоторканості і цілісності держави. Недоторканість і цілісність держави можливо здійснити як політичним шляхом так і військовим шляхом. Наша доля військових - військовий шлях. Як буде політична воля, як будуть створені відповідні умови ЗСУ будуть робити свою справу. Так як роблять зараз: тихо і впевнено будемо робити свою справу", — підсумував він.

Джерело