Лідери Туреччини, Швеції, Фінляндії та генсек НАТО Єнс Столтенберг 28 червня зустрілися у Мадриді. За підсумками зустрічі глави МЗС трьох країн підписали тристоронній меморандум, який підтверджує, що Туреччина на Мадридському саміті цього тижня підтримає запрошення Фінляндії та Швеції стати членами НАТО.

Туреччина розблокувала вступ Фінляндії та Швеції до НАТО

Як наголосили на сайті президента Фінляндії, конкретні кроки щодо вступу двох країн до НАТО будуть узгоджені союзниками по Альянсу протягом наступних двох днів.

Про це йдеться у пресрелізі глави Фінляндії.

“Наш спільний меморандум підкреслює відданість Фінляндії, Швеції та Туреччини надавати свою повну підтримку проти загроз безпеці один одного. Ставши членами НАТО, ми ще більше посилимо це зобов’язання. Я радий завершити цей етап на шляху Фінляндії до членства в НАТО. Тепер я з нетерпінням чекаю плідних розмов про роль Фінляндії в НАТО з нашими майбутніми союзниками тут, у Мадриді”, – йдеться у заяві.

Глава Фінляндії Саулі Нііністьо підкреслив, що його країна засуджує тероризм у всіх його формах і проявах. Та пообіцяв, що Фінляндія як член НАТО буде повністю віддана антитерористичним документам і політиці НАТО.

Джерело