Подружжя із села Кам'янське, Запорізької області вже майже чотири місяці живе по сусідству з окупантами, лагодить свій будинок та сортує гуманітарну допомогу для односельців. Розповідають, як би не було важко, на перемогу України чекатимуть вдома.

На вулиці Соняшній у Кам'янському після приходу “російських визволителів” - обірвані електромережі, посічені снарядами будинки та покинуті речі. Рятуючись від обстрілів, люди залишили все, як було в буденному житі: їжу в холодильнику та речі на вішалках. Місцеві, що залишились у селі кажуть, після 24 лютого тут час зупинився.

"У нас там російські війська, ми бачимо їх неозброєним оком. Наступний холм це вже... Ну буває так, що звідти виходять диверсійні групи і починають обстрілювати нас із мінометів", - каже місцевий мешканець Володимир.

Перед подвір'ям подружжя Володимира та Юлії поцілив ворожий снаряд.

"Обстрілювали нас с "Градів". Тут такий як феєрверк був, тут все мерехтіло і прилетіло до сусідів. Ми спали у маленькому домі і коли почалося це все, ми навкарачки вилізли до дверей мене отак чоловік накрив собою", - каже Юлія.

"Коли ти чуєш виліт — такий шум та вибух. А потім у тебе є 1,5 секунди і все — прилітає снаряд. А коли скидують гранати з безпілотників то взагалі нічого не чути", - каже Володимир.

Через постійні обстріли родина майже весь час перебуває у підвалі. Там облаштували і спальні місця. Розповідають: попри все намагалися створити собі затишок.

"Там у нас двоспальне місце, потім у нас там балон і газова плитка, у мене там автомобільний акумулятор є світло, є газ. Там дуже добре, там облаштували собі. Жінка завісила стіни, поставила там різні таблички", - каже Володимир.

Подружжя розповідає не поїхали з села, бо відчувають, що можуть допомогти місцевим. До війни їхній дім був будинком молитви, а нині це гуманітарний штаб, де збирають допомогу від своїх друзів та з-за кордону.

"Почали робити такі пакунки і роздавати по селу. Зараз вже більш-менш добре з цим. Почали і фермери приїжджати. І, скажімо, людей залишилось дуже мало", - каже Володимир

Попри щоденну небезпеку вірять, що перемога України вже не за горами.

"Бог він за Україну. Бо ми не нападали ми обороняємось", - каже чоловік.

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

Джерело