Країни "Великої сімки" надали понад 2,8 мільярда доларів гуманітарної допомоги Україні у 2022 році, а також заявили, що готові надати до 29,5 мільярдів доларів бюджетної підтримки, щоб допомогти Україні закрити дефіцит фінансування.

У своїй спільній заяві лідери запевнили, що продовжуватимуть координувати зусилля з військової та економічної допомоги Україні, а також засудили "невиправдане використання Росією ядерної риторики".

"Ми продовжуємо засуджувати жорстоку, неспровоковану, невиправдану та незаконну загарбницьку війну проти України з боку Росії та допомоги Білорусі. Ми засуджуємо і не визнаємо подальші спроби Росії перекреслювати кордони силою", — йдеться в заяві.

Зменшення доходів Росії, підтримка торгівлі України та санкції. Що планують зробити країни G7

Лідери також засудили "невиправдане використання Росією ядерної риторики" і попередили, що "будь-яке використання такої зброї матиме тяжкі наслідки".

Країни "Великої сімки" також продовжать координувати зусилля для задоволення нагальних потреб України у військовій та оборонній техніці, а також надання матеріальної, навчальної, матеріально-технічної, розвідувальної та економічної підтримки для нарощування її збройних сил.

"Ми продовжуватимемо підтримувати Україну в захисті її мереж від кібератак та розширюватимемо наше співробітництво у сферах енергетичної безпеки, безпеки ядерних матеріалів та об’єктів, екології та водокористування", — зазначено в повідомленні.

Крім цього, країни "Великої сімки" продовжують досліджувати нові способи ізоляції Росії від участі у світовому ринку та боротися з ухиленнями від санкцій.

"Ми сповнені рішучості зменшити доходи Росії, зокрема від золота. Ми будемо ще більше зменшувати експортні доходи Росії, вживаючи відповідних заходів для подальшого зменшення залежності від російської енергії, як зазначено в розділі “Енергетика” нашого Комюніке".

Загалом фінансова підтримка Україні у період з 2014 по 2021 роки від G7 перевищила 60 мільярдів доларів США.

"Ми розраховуємо на додаткову заплановану підтримку українських державних підприємств та приватного сектора через Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Міжнародну фінансову корпорацію, яка становить 3,5 мільярда доларів США. Ми працюємо над прискоренням виплати наших фінансових зобов’язань перед Україною. Крім того, ми зобов’язуємось допомагати Україні максимізувати свій експортний потенціал. Доручаємо міністрам торгівлі G7 обговорити конкретні пропозиції щодо підтримки зусиль України щодо відновлення через торгівлю, включаючи, наприклад, призупинення мит на український експорт", — зазначено у підсумку заяви.

Що відомо Лідери "Великої сімки" зобов'язуються надавати Україні безстрокову підтримку в її захисті від вторгнення Росії, йдеться у тексті проєкту заяви за підсумками їхнього саміту у Баварії. Президент США Джо Байден перед самітом "Великої Сімки" у Німеччині анонсував запровадження заборони на імпорт російського золота. Голова Європейської ради Шарль Мішель зауважив, що ЄС готовий розглянути пропозицію, однак обмеження не мають зашкодити власним інтересам Євросоюзу. Країни "Великої сімки" мають намір посилити санкції проти Росії і ще більше обмежити доступ російського військово-промислового комплексу до ресурсів і технологій. Усі новини саміту Великої сімки.

Читайте також

"Перекрити кисень російській воєнній машині". У Німеччині триває саміт G7

"Маємо триматися разом, адже Путін сподівається на протилежне" — Байден звернувся до світових лідерів на саміті G7

Велика Британія готова виділити ще 429 млн фунтів Україні

Джерело